Підбірка актуальних новин за 20 травня

2 роки ago Інформ центр 0

 

Українська служба Euronews з 21 травня припинить мовлення після майже 6 років роботи.

Про це повідомляється на сторінці телеканалу у  Facebook – Укрінформ.

“Українська служба euronews прощається… Після майже 6 років нашої роботи, у неділю, 21 травня, Еuronews припинить мовлення українською. Дякуємо, що дивилися та читали нас. Всього найкращого! Слава Україні!” – йдеться у дописі.

Як відомо, у грудні 2016 року представники української, іранської, арабської та кількох інших мовних редакцій Euronews провели попереджувальний одноденний  страйк. Ініціатором акції стала українська редакція, протестуючи у такий спосіб проти планів керівництва припинити з наступного квітня мовлення українською через брак фінансування.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення завершує розробку законопроекту про інтернет-телебачення в Україні і найближчим часом направить його у Верховну Раду.

Про це сказав голова Нацради Юрій Артеменко під час наради у Херсонській облдержадміністрації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз ми розробляємо законопроект про інтернет-телебачення. Ви знаєте, новий пласт виділяється, коли з’явилося інтернет-телебачення, – як його регулювати. Ми пропонуємо взяти це під свій контроль. Цей законопроект ми закінчуємо в надрах нашої Нацради”, – сказав Артеменко.

За його словами, наступного тижня законопроект про інтернет-телебачення в Україні  Нацрада  розгляне на нараді, а потім він буде направлений у парламент.

 

У конкурсі на цифрове мовлення на територію анексованого Росією Криму із збудованої у січні 2017 року Чонгарської телекомунікаційної вежі готуються взяти участь вже кілька загальнонаціональних телеканалів.

Про це поінформував у Херсоні під час наради в облдержадміністрації за участю членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, телерадіомовників області та представників ОДА член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він також додав, що у планах – збільшити висоту Чонгарської вежі ще на 50 метрів (із 150 до 200 метрів – ред.), завдяки чому збільшиться і площа покриття сигналом з цієї вежі території тимчасово анексованого Криму. “Таким чином, кримчани отримуватимуть сигнал українських телеканалів не лише через супутник, але північ Криму буде охоплена цифрою – ми підрахували, що близько 190 тис. людей (в Криму – ред.) отримають доступ до цифри”, – сказав член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Для розширення площі покриття українським мовленням території анексованого Росією Криму вирішено не будувати на Херсонщині нові телекомунікаційні вежі, а значно збільшити висоту діючої Чаплинської.

Про це поінформував член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський під час наради у Херсонській облдержадміністрації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Планували побудувати нову вежу на Каланчаку. Також планували біля Армянська, з нашої сторони, будувати 150-метрову вежу. За нашими підрахунками, на сьогодні поки що з тим частотним ресурсом, який є, а він є надобмежений, найефективніше – це підняти Чаплинську вежу з 92 метрів до 130. І на сьогодні концерн РРТ (Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення – ред.) ці роботи проводить”, – розповів Костинський.

Він зазначив, що, за планами  Нацради, усі роботи на Чаплинській вежі мають бути завершені на початку 2018 року.

 

Повного переходу з аналогового на цифрове телебачення в Україні ні в 2017-му, ні в 2018 роках не буде.

Про це заявив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко під час наради в Херсонській облдержадміністрації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він пояснив це низкою причин: “Неготова інфраструктура, непрозорий власник “Зеонбуд”, недостатня кількість сет-топ-боксів, неповне покриття, небажання деяких каналів переходити на цифру і блокування (ними) цього процесу”.

За словами Артеменка, деякі канали з погляду бізнесу не хочуть повного переходу з аналогового на цифрове телебачення. “Наприклад, зараз “Інтер” та “1+1” мають найбільше покриття в аналоговому (телемовленні – ред.), тому що вони займали мережі УТ-1, УТ-2, УТ-3. А якщо перейдуть на цифру, то вони будуть вже всі рівні – і “Україна”, і “ICTV”, і “Інтер”, вони всі будуть мати однакове покриття”, – заявив голова Нацради.

Крім того, за словами Артеменка, не зацікавлені у повному переході на цифрове телебачення у найближчі роки й політики. “Враховуючи те, що ми входимо у чергові вибори 2019 року, то політичні сили, вони всі, будуть зацікавлені в тому, щоб “протягнути” на аналоговому ресурсі”, – сказав керівник регулятора.

 

Телекомпанії в Україні, і особливо великі загальнонаціональні канали, чинять сильний опір внесеному до Верховної Ради України законопроекту щодо встановлення норми мовлення українською мовою в телевізійних передачах.

Про це поінформував у Херсоні під час наради в облдержадміністрації за участю членів Національної ради України з питань  телебачення і радіомовлення, телерадіомовників області та представників ОДА голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ведучі (програм у радіоефірі – ред.) мають розмовляти українською мовою. Така новела чекає і телебачення: в парламенті лежить законопроект, який передбачає 75% мовлення на телебаченні українською. Цьому дуже чинить опір уся телевізійна галузь, особливо великі загальнонаціональні канали”, – розповів Артеменко.

Водночас він зазначив, що попри опір телекомпаній цьому законопроекту, “виходу в них немає – тобто рано чи пізно цей закон буде прийнятий, і буде там 75, 70 чи 65%, але, безумовно, держава має регулювати мову на обмеженому частотному ресурсі, на загальнонаціональних каналах, зокрема”.

 

Телеканал “UA:Крим” віднині є обов’язковим у базовому пакеті послуг, які надають кабельні оператори в Україні.

Про це поінформував голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко під час наради в Херсонській облдержадміністрації за участю членів Нацради, телерадіомовників області та представників ОДА, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми визначили просту норму, що універсальна програмна послуга, тобто базовий пакет, найдешевший або взагалі безкоштовний, він має складатися лише з програм Суспільного телебачення, тобто державного або суспільного – це Суспільне телебачення, це канал “Рада” і це місцеві регіональні компанії, які мовлять тут, на місці. Ми додали на минулому засіданні з ініціативи Сергія Костинського (члена Нацради – ред.) програму “UA:Крим” – це окрема програма Суспільного телебачення. Прошу це врахувати, бо це рішення вже вступило в дію: буквально вчора перед від’їздом я підписав це рішення”, – наголосив Артеменко.

 

Із 19 до 21 травня Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» об’єднує співдружність юних журналістів у Києві.

Цьогоріч понад тисячу учасників із Києва, 220 учасників із різних регіонів України та з понад 6 країн світу змагаються у медіа-ідеях. Вони мають можливість не лише виграти цінні призи, а й отримати зарахування у провідні виші України на вигідних пільгових умовах – Укрінформ.

Про це  йдеться на сайті КМДА  з посиланням на заступника голови Київської міської державної адміністрації Ганну Старостенко.

За її словами, родзинкою фестивалю є його довготривалість: він стартує у листопаді, а фінішує у травні. Протягом цього періоду конкурсанти працюють у режимі онлайн над своїми роботами, відвідують заходи, присвячені тематиці фестивалю, а згодом мають змогу взяти участь у фестивальних заходах у Києві. Зокрема, вони передбачають інформаційно-просвітницькі заходи, конкурси, презентації, виставки, майстер-класи тощо.

Наприкінці фестивалю усім учасникам подарують теплохідну екскурсію «Прес-вояж Дніпром до Межигір’я» та екскурсію Національним парком «Межигір’я».

Традиційними вишами-партнерами фестивалю є Інститут журналістики Київського Національного Університету ім. Т. Шевченка, Київський Міжнародний Університет, Київський Національний університет культури та мистецтв, Київський університет ім. Б. Грінченка та Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

 

Українські діячі повинні брати участь у культурних проектах Європи – Х.Мінгареллі

Україна має дати змогу своїм діячам брати участь у культурних європейських проектах. Про це під час публічної дискусії “Культурна дипломатія: шляхи до порозуміння” в рамках Днів Європи-2017 заявив голова представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі, передає кореспондент УНН.

“Ви маєте створити такі умови, щоб українські культурні діячі мали змогу брати участь у креативних культурних проектах Європи. Ви маєте потенціал”, – зазначив Х.Мінгареллі, додавши, що в Україні ресурси на розвиток культури майже не виділяються.

“Немає сумнівів, що Україна залишається невідомою Західній Європі”, – сказав він.

Він зазначив, що зацікавлений у розвитку співпраці України з іншими країнами Європи.

 

Створення Українського інституту на етапі погодження документації – МЗС

Створення Українського інституту перебуває на етапі погодження документації у міністерствах і відомствах. Про це під час публічної дискусії “Культурна дипломатія: шляхи до порозуміння” в рамках Днів Європи-2017 заявив начальник управління публічної дипломатії МЗС України Анатолій Соловей, передає кореспондент УНН.

“Створення Українського інституту – це інституція яка відповідатиме за системну презентацію України за кордоном”, – сказав А.Соловей.

“Головна ідея полягає в тому, що співробітниками інституту будуть не стільки дипломати, а професіонали, які прийдуть до нас із сфери культури і мистецтв, які просуватимуть культуру України за кордоном”, – зазначив А.Соловей.

Раніше голова МЗС П.Клімкін оголосив про наміри створити  Український інститут за кордоном.

 

Повернути Крим з-під російської анексії військовим шляхом дуже небезпечно, адже Кремль перетворив півострів на військову базу. 

Про це в інтерв’ю UA.TV заявив національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв – Укрінформ.

«Крим зараз перетворили на таку військову базу, у нас навіть є інформація, що зараз там 6 ядерних боєголовок. Тому розгортати військові дії там дуже небезпечно», – заявив Джемілєв.

За його словами, військові дії на території півострова можуть призвести до етнічних чисток, як це було свого часу в  Чечні.

 

Національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заявив, що “колаборантів” серед його народу в Криму лише декілька десятків. 

Про це він сказав під час свого інтерв’ю UA.TV – Укрінформ.

«Якщо говорити про активних “колаборантів” серед татар, які найбільше всього бояться, що підуть росіяни, – декілька десятків. Але, варто сказати, що вони змушують приходити на якісь мітинги людей, які працюють у бюджетній сфері», – заявив Джемілєв.

За його словами, мирні татари опинилися заручниками ситуації, коли не можна навіть збиратися на весілля великим гуртом, адже в  Криму  зараз заборонені масові зібрання.

 

Російсько-терористичні бандформування з початку доби здійснили 16 обстрілів, у тому числі з застосуванням важкого артозброєння. Поранено п’ятьох українських бійців.

Про це повідомляє  прес-центр  штабу АТО – Укрінформ.

“З початку доби, станом на цей час, бойовики 16 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України… З початку доби 5 українських воїнів зазнали поранень”, – зазначається у повідомленні.

За інформацією прес-центру, на Приморському напрямку проросійські бандформування обстрілювали позиції ЗСУ в районі Широкиного та Лебединського з великокаліберних кулеметів та менш потужної стрілецької зброї. По одному з опорних пунктів біля Водяного вели вогонь з гранатометів різних систем.

На Донецькому напрямку бойовики найактивніше використовували зброю проти українських військових у передмісті  Авдіївки. “Зранку бойовики обстріляли наші оборонні укріплення на цій ділянці лінії зіткнення зі 120-мм мінометів. А вже опівдні вдарили з артилерійських систем калібру 122 мм. Окрім того, противник час від часу вів вогонь по українських воїнах, котрі обороняють це місто, зі стрілецької зброї та гранатометів”, – зазначають у штабі АТО.

На Світлодарській дузі бойовики знову обстрілювали укріплення ЗСУ біля Новолуганського з озброєння БМП, західніше, біля Зайцевого, били з 82-мм мінометів, а неподалік Верхньоторецького здійснили обстріл позиції сил АТО з великокаліберних кулеметів, йдеться у вечірньому зведенні.

Що стосується Луганського напрямку, то на цій ділянці лінії розмежування бойовики з артилерійських систем калібру 152 мм та 120-мм мінометів вели вогонь по опорних пунктах ЗСУ в районі Троїцького та Новозванівки. Біля Станиці Луганської російсько-терористичні війська відкривали вогонь у бік позицій українських військових з великокаліберних кулеметів, зазначають у прес-центрі.

 

За минулу добу бойовики наростили кількість та інтенсивність обстрілів у зоні АТО.

Про це заявив речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко на брифінгу у суботу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Минулої доби в зоні АТО ситуація значно загострилася. Російські окупаційні війська збільшили кількість та інтенсивність обстрілів українських позицій. Зокрема, застосували системи реактивної залпової системи вогню “Град” та неодноразово відкривали вогонь зі ствольної артилерії. Кількість снарядів, випущених по позиціях українських військових, перевищила позначку 400″, – сказав Лисенко.

Як повідомляв Укрінформ, за минулу добу жоден український військовий у зоні  АТО  не загинув, семеро дістали поранення.

 

США підписали угоди з Саудівською Аравією щодо продажу зброї на суму близько $110 мільярдів.

Про це повідомляє  The Independent – Укрінформ.

“Білий дім заявив, що США і Саудівська Аравія підписали угоди з продажу зброї на суму майже $110 млрд”, – йдеться у повідомленні.

Американська корпорація General Electric (GE) уклала контракти з Саудівською Аравією на загальну суму 15 мільярдів доларів. Ці угоди, що передбачають, зокрема, поставку технологій та обладнання на суму 7 мільярдів доларів, мають допомогти королівству диверсифікувати економіку та зробити її незалежнішою від видобутку та експорту нафти, пише  Reuters  із посиланням на повідомлення корпорації.

Підписані угоди охоплять й інші сфери – від нафтогазового сектору до електрогенерації та медицини. Крім того, було також підписано кілька меморандумів про порозуміння, що передбачають подальше поглиблення співпраці між підприємствами Саудівської Аравії та GE.

За інформацією агентства, США продадуть збройним силам Саудівській Аравії 150 гелікоптерів Blackhawk корпорації Lockheed Martin.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп разом з дружиною Меланією перебуває з візитом у Саудівській Аравії.

 

Держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав переобраного президента Ірану Хасана Роухані припинити підтримку і фінансування терористичних груп в регіоні.

Про це  пише Українська правда – Укрінформ.

Виступаючи в Саудівській Аравії, Тіллерсон заявив, що президент Роухані тепер має можливість припинити роль Ірану в підтримці “дестабілізуючих сил, які існують в цьому регіоні”.

Він також висловив надію на те, що Іран припинить свої ракетні випробування і “відновить права іранців на свободу слова, на свободу організації, щоб іранці могли жити тим життям, на яке вони заслуговують”.

Як повідомляв Укрінформ, президент Ірану Хасан Роухані переобраний на другий термін.

 

Пентагон заявив про зміну тактики боротьби з “Ісламською державою

Пентагон зосередив свою увагу на боротьбі з угрупованням “Ісламська держава” і тепер прагне “знищити” іноземних бойовиків угруповання, щоб вони не змогли повернутися на Захід. Про це заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс, передає УНН з посиланням на  Радіо Свобода.

Він повідомив, що президент США Дональд Трамп схвалив рекомендацію Пентагону про “тактичний відхід від витіснення “Ісламської держави“ із безпечних місць” до “оточення ворога в його укріпленнях”.

Пентагон вважає, що така стратегія призведе до зменшення терористичних атак ісламістів таких, як були в Парижі, Бельгії та інших країнах.

 

З одним із затриманих у рамках розслідування сутичок 9 травня у Дніпрі укладено угоду про визнання винуватості.

Про це повідомила  прес-служба  прокуратури Дніпропетровської області – Укрінформ.

«З одним із підозрюваних у вчиненні сутичок 9 травня 2017 року в Дніпрі укладено угоду про визнання винуватості. Останній був присутнім під час проведення святкових заходів, проте сам не спричиняв тілесних ушкоджень потерпілим та співпрацював зі слідством, надаючи важливі покази. Матеріали щодо вчиненого ним злочину виділено в окреме провадження, а обвинувальний акт було скеровано до суду. В межах інкримінованої йому статті 293 КК України (групове порушення громадського порядку) суд призначив йому покарання у вигляді штрафу», – зазначили у відомстві.

Досудове розслідування триває.

 

Росія надіслала в орган з вирішення спорів Світової організації торгівлі (СОТ) і уряд України запити на проведення консультацій у зв’язку з санкціями, запровадженими з 2014 року Україною проти РФ.

Про це розповів журналістам глава російського Мінекономрозвитку Максим Орєшкін у рамках зустрічі міністрів торгівлі країн АТЕС, повідомляє  ТАСС – Укрінформ.

Позицію Кремля російський міністр аргументував тим, що Україна, нібито, “системно і свідомо порушує свої міжнародні зобов’язання, ігноруючи правила міжнародної торгівлі, інші норми міжнародного права”.

Як відомо, цього тижня Україна продовжила і розширила санкції щодо російських і зарубіжних фізичних і юридичних осіб. В оновлений список санкцій потрапили 1200 фізичних осіб – громадян України, Росії та інших держав.

Крім того, Київ заборонив російські соцмережі і сервіси Mail.ru і “Яндекс”. Заборона діятиме три роки.

 

Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Німеччини відвідав Меморіальний комплекс «Концентраційний табір Заксенгаузен» у місті Оранієнбург і вшанував пам’ять жертв нацизму.

Як повідомляє  прес-служба  Президента, глава держави встановив вінок біля меморіальної дошки, на якій міститься напис: «Тисячам українських в’язнів, які в період 1941-1945 років перебували в полоні у Концентраційному таборі Заксенгаузен. Багато з них не пережили нелюдські умови концентраційного табору чи померли після тортур та акцій по знищенню полонених. Ми зберігаємо світлу пам’ять про вас у наших серцях» – Укрінформ.

У концтаборі загинув заступник голови ОУН поет Олег Ольжич. Тут утримувалися українські націоналісти Тарас Бульба-Боровець, Андрій Мельник, Олег Штуль (Жданович), колишній секретар Української Центральної Ради Євген Онацький, Ярослав Стецько.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму, а пізніше перевели до концтабору Заксенгаузен.

 

Німецька влада готова активізувати діяльність “нормандського формату” щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це повідомив прес-секретар Президента України Святослав Цеголко на своїй сторінці в  Facebook  за підсумками переговорів глави держави з канцлером Німеччини Ангелою Меркель – Укрінформ.

Прес-секретар нагадав, що це вже одинадцятий візит Порошенка до Німеччини за останні три роки, проте вперше зустріч із канцлером відбулася в її заміській урядовій резиденції – замку Мезеберг.

“Плідні переговори пройшли в дуже дружній атмосфері”, – зазначив Цеголко.

Раніше повідомлялося, що переговори Порошенка з Меркель тривали понад дві з половиною години.

 

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель добре поінформована щодо українських реалій, цікавиться безпековою і гуманітарною ситуацією на Донбасі та реформами.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  написала представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Під час зустрічі у розширеному колі ключовими темами були безпекова і гуманітарна ситуація на Донбасі. Німецька сторона добре поінформована відносно всіх порушень режиму тиші, невиконання Мінських угод. Особливу увагу приділили роботі місії СММ ОБСЄ, яка має бути допущена на всю окуповану територію, аж до неконтрольованоі ділянки нашого кордону”, – зазначила перший віце-спікер.

За її словами, на переговорах наголошувалося на неприпустимості фактів тиску і недопуску СММ ОБСЄ на певні території, агресії, сексуальних домагань до цивільних спостерігачів. Німеччина і Україна жорстко засуджують вбивство спостерігача ОБСЄ і вважають безпеку роботи місії принциповим моментом, засуджують усі форми тиску.

Вона додала, що і канцлер Меркель, і Президент Порошенко висловилися за активізацію “нормандського формату” – задля виконання  Мінських угод  і пошуку шляхів урегулювання ситуації на Донбасі.

“Я під великим враженням від канцлера Меркель. Це, без перебільшення, видатний політик, і Україні дуже важливо, що в нас є такий справжній друг в ЄС”, – наголосила перший віце-спікер.

 

А.Меркель: перемир’я на Донбасі не існує

Перемир’я між сторонами конфлікту на Донбасі на сьогодні не існує. Про це на спільній прес-конференції з Президентом України Петром Порошенком заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, передає кореспондент УНН.

“Також і про мою розмову з паном французьким президентом Еммануелем Макроном і про те, як нам працювати в рамках мінських угод і в подальшому. Також і про те, що зустрічі у “нормандському” форматі і надалі будуть продовжуватися і ми будемо вести мову і про можливу зустріч у майбутньому трьох президентів і пані федерального канцлера, тобто мою”, – сказала А.Меркель.

Також, за її словами, мова йтиме про реформи в Україні.

 

Мінський процес необхідно повернути у конструктивне русло, адже альтернативи Мінським угодам немає.

Про це заявив Президент  України Петро Порошенко заявив у Німеччині перед початком переговорів із канцлером ФРН Ангелою Меркель, повідомляє Укрінформ.

Він укотре наголосив, що Україна не бачить жодної альтернативи  Мінським угодам  і наполягає на їх повному виконанні.

Водночас Президент наголосив на появі нових реалій, серед яких – визнання РФ документів фейкових “республік”, введення на окупованих територіях рубля як валюти для розрахунків, фактична конфіскація активів Української держави та громадян.

Він подякував ЄС і особисто канцлеру ФРН за активну підтримку українських реформ, а також за оцінку, що за останні 3 роки Україна зробила більше, ніж за 23 попередні роки.

Він нагадав про затвердження безвізовго режиму між Україною та ЄС і подякував Меркель та іншим лідерам за те, що ця історична подія стала можливою. Порошенко назвав це остаточним відходом держави від радянського минулого та поверненням до родини європейських народів.

 

Президент України Петро Порошенко підкреслив важливість того факту, що його зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель відбулася напередодні саміту “Великої сімки”.

Про це глава держави  заявив, завершуючи свій візит до Німеччини – Укрінформ.

За словами Президента, під час переговорів значна частина часу була присвячена скоординованим діям шодо імплементації Мінських угод.

«Мир має бути принесений на українську землю. Окупація має бути завершена. Ми маємо тверду і послідовну підтримку Німеччини  в цьому питанні», – підкреслив Президент.

Водночас, за його словами, було домовлено: якщо Мінські угоди не будуть виконуватися, то з великою імовірністю санкції Євросоюзу проти Росії будуть продовжені.

Порошенко також поінформував, що на переговорах порушувалося питання економічної допомоги з боку Німеччини Україні, зокрема на відновлення зруйнованої інфраструктури у Донецькій і Луганській областях.

Крім того, було домовлено про фінансову підтримку реформ в Україні, констатовано значний успіх української команди у їх імплементації, зазначив Президент.

 

Росія планувала зіштовхнути в Закарпатській області патріотичні сили із представниками угорської меншини, залучивши проплачених псевдоактивістів для інспірування сутичок і протистояння із правоохоронцями.

Про це повідомили в  прес-службі  СБУ – Укрінформ.

“Чергову російську провокацію, направлену на розпалювання міжнаціональної ворожнечі у Закарпатській області, зірвала Служба безпеки України. Структури країни-агресора планували використати конференцію представників нацменшин, що мала відбутися в Ужгороді, для оголошення закликів про надання області автономного статусу”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього, у рамках російської провокації у трьох районах області вночі несанкціоновано розміщено агітаційні конструкції з написами угорською мовою. У зв’язку з тим, що ці банери встановлювалися без дозволів органів виконавчої влади, вони були демонтовані комунальними службами.

Також 18 травня СБУ затримала чоловіка, який мав забезпечити відеозйомку провокацій в Закарпатті. Під час бесіди з оперативниками спецслужби він повідомив, що за 10 тисяч гривень отримав замовлення на підготовку тенденційних матеріалів від особи, яка користується телефоном російського оператора стільникового зв’язку. Громадянин був допитаний у якості свідка в рамках відкритого раніше кримінального провадження за ст.110 Кримінального кодексу України. Опитаному оголошено офіційне застереження. Слідчі дії тривають, повідомляють в СБУ.

 

Підвищення пенсій, яке стане можливим з жовтня ц.р. в разі ухвалення Верховною Радою урядового проекту пенсійної реформи, не вплине на виконання програми надання субсидій за житлово-комунальні послуги та придбання палива.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час поїздки у Вінницю, 20 травня, проходив ювілейний, 10-тий День Європи, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Кабмін налаштований на реалізацію масштабних планів, пріоритетом яких є проведення вже представленої на обговорення громадськості пенсійної реформи.

«Уряд працює, у нас дуже багато планів. В пріоритеті – проведення пенсійної реформи. Я дуже хотів би її реалізувати, оскільки після схвалення запропонованих рішень у парламенті, вже в жовтні зможемо підняти пенсію для 5,6 млн пенсіонерів і зробити цю індексацію автоматичною, – сказав  глава уряду. – Хотів би, аби до середини липня ми могли ухвалити проект реформи. Пенсіонери цього очікують».

 

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко спільно з європейцями відкрив у Житомирі черговий центр розвитку місцевого самоврядування в рамках проекту “U-LEAD з Європою“.

Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єра – Укрінформ.

“Це черговий регіональний хаб децентралізації, що об’єднуватиме різні проекти та сектори реформи, підсилить місцеве самоврядування та надаватиме практичну допомогу у впровадженні змін. Тут має бути хаб найрозумніших та найвідповідальніших людей”, – сказав Зубко.

Програму U-LEAD з Європою із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг. “Офіс буде не тільки співпрацювати з громадськими організаціями, ОДА і обласною радою, а в першу чергу — з громадами».

У відкритті регіонального офісу децентралізації в Житомирі взяли також участь голова Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер, керівник програм співробітництва Представництва Євросоюзу в Україні Беренд де Гроот, керівники програми U-LEAD з Європою Бастіан Файгель та Камеран Худур.

Крім того, Зубко, європейські партнери та дипломати, місцева влада відкрили в Житомирі пам’ятну дошку загиблому в авіакатастрофі Президентові Польщі Леху Качинському, а також узяли участь у круглому столі «Децентралізація. Локальні реформи у Житомирській області: досягнення та проблеми» та публічній панельній дискусії «Європейські цінності. Досвід добросусідства».

 

У зв’язку з захопленням українських активів на окупованих територіях гальмується зростання вітчизняної економіки.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав на брифінгу у Вінниці – Укрінформ.

«Ми могли б отримувати більш швидке економічне зростання. За прогнозами, зараз маємо десь 2%, а могли б мати 3% зростання ВВП, якби українські активи, які платили податки в українське бюджетне поле, не були вкрадені росіянами», – заявив  Гройсман.

За його словами, наразі буде новий етап боротьби за ці активи і за українську територію загалом.

 

Перше тестування основної сесії ЗНО – з української мови і літератури – відбудеться вже у вівторок, 23 травня, проте досі лише 70% учасників роздрукували запрошення-перепустки, без яких їх не допустять до тестів.

Про це йдеться у повідомленні  прес-служби  Міністерства освіти і науки – Укрінформ.

«Звертаємося до учасників ЗНО із проханням відповідально поставитися до підготовки документів, що необхідно мати при собі для допуску до складання тесту», – закликають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Як наголошується, у пункті тестування учасникам ЗНО при собі необхідно мати: оригінал сертифіката учасника ЗНО (той, що з фото і голограмою); оригінал документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження тощо); запрошення-перепустку.

“Відсутність одного з перелічених документів або подання його копії унеможливить участь у тестуванні з певного предмета”, – наголошують у МОН.

Крім того, у МОН нагадали, що учасникам тестування потрібні 2-3 ручки з пастою насиченого чорного кольору (бажано гелеві). У пункті проведення ЗНО також дозволено мати воду в прозорій пляшці без етикетки.

 

Нову об’їзну дорогу на східній околиці Тернополя, що поєднає дві міжнародні автотраси, планує побудувати Укравтодор.

Про це  повідомляється  у відомстві – Укрінформ.

«Протяжність східної об’їзної дороги Тернополя становитиме 8,5 км. Нова магістраль, яка поєднає міжнародні дороги М-12/Е-50 на ділянці Хмельницький – Тернопіль та М-19/Е-85 на ділянці Дубно – Тернопіль, матиме першу технічну категорію із 4 смугами руху», – йдеться у повідомленні.

Нова дорога разом з уже існуючим північним об’їздом Тернополя Р-41 забезпечить проїзд для транзитних автомобілів, які рухатимуться по GO Highway з боку Вінниці та Одеси в бік Львова та польського кордону, а також для тих, хто використовує трасу М-19 для поїздок з Києва та інших міст Центральної і Східної України у напрямку зон відпочинку в Карпатах.

Ще на початку цього року керівник Укравтодору Славомір Новак запропонував ідею будівництва транснаціонального коридору GO Highway, який поєднає українські чорноморські порти Великої Одеси та Миколаєва з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині. Як зазначалося раніше, Тернопіль має стати ключовим пунктом у цьому міжнародному проекті. Саме в обласному центрі знаходитиметься відгалуження цієї магістралі до Івано-Франківська, Чернівців, Рівного.

Проект будівництва Східної об’їзної дороги Тернополя планується реалізувати за рахунок грантових коштів ЄС та кредиту European Investment Bank.

 

Велика система державних контролів не змогла здолати корупцію в держкомпаніях України.

Про це глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв написав у своїй статті для  DT.UA – Укрінформ.

“Давайте дамо чесну оцінку ефективності роботи всієї цієї системи – хто вийшов переможцем у двобої “державні контролі проти корупції в держкомпаніях” станом на сьогодні? Беруся стверджувати, що корупція не просто перемогла з нищівним рахунком (а цей рахунок іде на десятки мільярдів доларів; і навіть якщо в Януковича конфіскують іще 20 млрд дол., то корупція однаково залишиться у великому відриві), а й інфікувала всю систему державних інститутів вірусом негативного відбору: більшість розумних і порядних  співробітників залишила систему, а їхнє місце зайняли примітивні й лояльні”, – йдеться у статті.

Коболєв зазначає, що примітивні кадри не можуть якісно виконувати свою роботу, а лише імітують її.

“Результат цієї трансформації добре помітний зараз – якщо хтось з великих начальників ставить завдання розібратися в якомусь складному аспекті діяльності, наприклад “Нафтогазу”, то шансів у нього отримати об’єктивну картину практично немає. Швидше за все, йому принесуть довгий звіт, сповнений не підтверджених фактами домислів, який не дасть змоги ухвалити якесь рішення”, – зазначив глава НАК.

 

Керівники Української держави привітали працівників наукової сфери зі святом – Днем науки.

Президент Петро Порошенко відзначив, що українська наука здобула заслужений авторитет у світі – Укрінформ.

“Досягнення вітчизняних вчених мають стати надійним підгрунтям для відсічі російській агресії, захисту незалежності та територіальної цілісності України. Країна гостро потребує вашого інтелекту й досвіду для реалізації модернізаційних програм і євроінтеграційних прагнень”, – цитує главу держави його  прес-служба.

Порошенко висловив переконання, що високий професіоналізм українських науковців та їхня вірність обраній справі стануть запорукою успішної реалізації цих нагальних завдань.

У свою чергу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зауважив: уряд усвідомлює той факт, що поруч з активною модернізацією національної економіки та запуском структурних реформ необхідно посилювати наукоємкість економічних процесів, інституційно зміцнювати наукові дослідження, готувати нові покоління українських дослідників і науковців, створювати гідні умови для їх праці.

Він висловив переконання, що спільними зусиллями вдасться успішно реалізувати високий технологічний та інтелектуальний потенціал нашої держави, забезпечити її належний світовий рівень.

 

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі запровадила антидемпінгове мито для шоколадних виробів з Росії терміном на 5 років. 

Відповідне рішення опубліковано у газеті  “Урядовий кур’єр” – Укрінформ.

“Остаточні антидемпінгові заходи застосовуються шляхом запровадження справляння остаточного антидемпінгового мита щодо  імпорту  в Україну товару з Російської Федерації … у розмірі 31,33%”, – йдеться у рішенні.

Таким чином, комісія зробила висновок, що національні інтереси України потребують застосування остаточних антидемпінгових заходів.

Згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, мито буде застосовуватися до таких товарів: шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао, в брикетах, пластинках або плитках, з начинкою, масою нетто до 2 кг;  шоколад і шоколадні вироби з вмістом какао, шоколадні цукерки, з начинкою або без начинки, які містять алкоголь; шоколад і шоколадні вироби з вмістом какао, шоколадні цукерки, з начинкою або без начинки, що не містять алкоголь; кондитерські вироби з цукру та їх замінники, виготовлені з цукрозамінників, з вмістом какао.

Рішення комісії набуде чинності через 30 днів після опублікування.

 

Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”, який на початку своєї історії проходив у двох містах України – Херсоні та Миколаєві, але згодом проводився виключно в Херсоні, знову повертається до Миколаєва.

Про це поінформував на прес-конференції, присвяченій відкриттю в Херсоні 19-го Міжнародного фестивалю “Мельпомена Таврії”, президент цього театрального фестивалю, керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Олександр Книга, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як повідомляв Укрінформ, у Херсоні у п’ятницю, 19 травня, розпочався рекордний за кількістю театрів-учасників та вистав 19-й Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”. Під час цього фестивалю 32 театри з 11 країн покажуть 37 вистав. Триватиме фестиваль з 19 по 27 травня.

Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” проводиться у місті Херсоні з 1998 року.

 

Постійний представник Північної Кореї при ООН Кім Ін Рен назвав “сміховинними” звинувачення на адресу Пхеньяна у глобальній кібератаці шкідливої програми WannaCry.

Про це він заявив у п’ятницю, 19 травня, повідомляє  DW – Укрінформ.

За словами представника  КНДР, “для США типово розпочинати гучну антипівнічнокорейську кампанію щоразу, як щось дивне стається”.

 

В  результаті нападу на авіабазу Брак аль-Шаті на півдні Лівії загинула 141 людина.

Про це повідомляє Reuters  з посиланням на представника Лівійської національної армії Ахмеда аль-Місмарі – Укрінформ.

За словами Ахмеда аль-Місмарі, зі 141 загиблого 103 людини є військовослужбовцями. Також жертвами стали і цивільні люди.

Як повідомляється, атака сталася у четвер, 18 травня. Військові були атаковані загоном, відомим як Третя сила з міста Місрата на північному заході Лівії. Раніше це угруповання контролювало базу Брак аль-Шаті і номінально є союзником уряду національної угоди в Тріполі, який підтримує  ООН.

Представник Третьої сили заявив місцевому телебаченню, що вбиті були ті, хто був озброєний.

Посол Лівії в ООН Мартін Коблер назвав атаку на базу безпричинною і жахливою і заявив, що це «не повинно підштовхнути (Лівію) до глибокого і затяжного конфлікту».

 

У Мелітополі Запорізької області невідомі вночі намагалися підпалити міську раду.

Про це  повідомляє  відділ комунікації обласної поліції – Укрінформ.

“О 3.40 двоє невідомих осіб кинули кілька пляшок із горючою рідиною у приміщення Мелітопольської міської ради. Постраждалих немає”, – зазначили у  поліції.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (Умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу), санкція якої передбачає до десяти років позбавлення волі.

Триває комплекс слідчо-оперативних заходів, спрямованих на встановлення обставин пригоди, осіб паліїв та їх затримання.

 

Кілька націоналістичних організацій у суботу влаштували автопробіг з Контрактової площі у столиці до будинку Президента Петра Порошенка у селі Козин на Київщині.

За інформацією активістів, біля воріт будинку Президента відбувся невеликий мітинг. Під запалені фаєри та кілька димових шашок, які були невдовзі погашені, активісти передали листа для Порошенка з вимогою підписати закон, що передбачає амністію для учасників АТО.

ЗМІ інформують, що правопорядок на території біля будинку забезпечували близько сотні правоохоронців. Самих учасників було близько двох сотень. Акція завершилася, інформації про правопорушення немає.

Як відомо, Президент ветував закон про амністію у 2016 році, яка, зокрема, поширювалася на учасників бойових дій на Донбасі. Закон передбачав звільнення від арешту осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій тощо.

 

Росіяни в ході президентської кампанії в США говорили, що встановили гарні відносини з екс-радником Дональда Трампа Майклом Флінном і розраховували використовувати його для впливу на главу Америки і його команду.

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на джерела – Укрінформ.

За даними колишнього чиновника адміністрації Барака Обами,  Флінн  розглядався як потенційна проблема національної безпеки країни. Розмови, які перехопила американська розвідка, свідчать про те, що росіяни розглядали Флінна як союзника, зазначили співрозмовники CNN.

Відносини між ними розвивалися протягом усього 2016 року, ще за місяці до того, як розвідка в грудні перехопила розмову Флінна з послом Росії в США Сергієм Кисляком. Цей дзвінок, а також суперечливі пояснення Флінна з приводу того, що сталося, в кінцевому рахунку, призвели до його відставки з поста радника президента з нацбезпеки.

Зі свого боку представник Білого дому висловив упевненість, що “коли завершиться розслідування, то не буде виявлено жодних доказів змови між штабом Трампа і Росією”.

 

Звільнений директор ФБР Джеймс Комі погодився дати публічні свідчення перед комітетом Сенату з розвідки.

Про це повідомляє  Daily Mail – укрінформ.

Дата слухань буде призначена після Дня пам’яті, який відзначається в США 29 травня.

“Комітет з нетерпінням очікує від колишнього директора свідчень щодо його ролі в розробці оцінки розвідувального співтовариства про втручання Росії у вибори в США в 2016 році, і я сподіваюся, що він роз’яснить американському народові недавні події, які широко обговорюються в ЗМІ”, – заявив глава розвідки Річард Берр.

Нагадаємо, 9 травня президент США Дональд Трамп відправив у відставку директора  ФБР  Джеймса Комі, який обіймав цю посаду з 2013 року. Дональд Трамп аргументував своє рішення тим, що Комі втратив довіру у Вашингтоні.

 

Міністерство фінансів США оголосило про введення персональних санкцій проти двох фізичних осіб, які надавали систематичне сприяння терористичній організації Аль-Каїда на Аравійському півострові.

Про це йдеться в офіційному документі Мінфіну, поширеному в п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США сьогодні запровадило заходи проти керівників і кураторів організації Аль-Каїда на Аравійському півострові (АКАП) шляхом введення санкцій проти двох осіб”, – зазначається в поширеному документі.

АКАП становить безпосередню загрозу інтересам безпеки Сполучених Штатів і міжнародного співтовариства, наголосили в американському відомстві. При цьому в Мінфіні зауважили, що введені обмеження “підкреслюють триваючі зусилля Сполучених Штатів у боротьбі з тероризмом по всьому світу”.

 

Український програміст Дмитро Андрєєв створив плагін, який дозволяє прослуховувати музику у Facebook.

Плагін Facebook Spotifier дозволяє слухати музику з особистого облікового запису Spotify прямо в Facebook. Відповідно, для цього спочатку потрібно створити сторінку в Spotify. Для тих, хто ностальгує за заблокованим ВКонтакте, є опція, яка дозволяє зробити інтерфейс Facebook більш схожим на інтерфейс ВК.

Додаток поки працює тільки в браузері Google Chrome, але розробник обіцяє, що найближчим часом воно буде доступно для Firefox і Opera

 

Якщо компанія Facebook має підтвердження про активність тролів під час президентських виборів у США, вона має поділитися цим із комітетами Конгресу, які ведуть розслідування втручання Росії у внутрішні справи Америки.

Про це  йдеться в публікації The Washington Post – Укрінформ.

Компанія Facebook, яка оприлюднила цього місяця звіт по інформаційних операціях, стверджує, що акаунти тролів були залучені лише незначною мірою в політиці і суспільному житті Сполучених Штатів. “Однак навіть невеликий відсоток від загальної активності у Facebook, якщо він зосереджений в стратегічному плані, може бути впливовим”, – підкреслюється в статті.

Таким чином, Facebook міг би визначити, чи був зв’язок між кампанією Трампа і російськими операціями впливу.

“У більшості випадків, масові скоординовані пропагандистські кампанії – це просто додаткова форма втручання в вибори. Якщо Facebook має підтвердження цьому, він повинен поділитися ними. Комітет з питань розвідки Палати представників має викликати (представників – ред.) Facebook на слухання в рамках свого розслідування”, – зауважується в публікації.

У той час, як у США результати президентських виборів визнані, в багатьох інших країнах відбуваються виборчі процеси. Facebook повинен поділитися тим, що знає, й продемонструвати, що він може запобігти втручанню у демократичні процеси, наголошується в статті The Washington Post.

 

До військ територіальної оборони (ВТО) Польщі зараз хоче вступити 20 тисяч добровольців. Найбільше зацікавлення демонструють жителі східної частини Польщі.

Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич,  інформує Onet.pl – Укрінформ.

“По всій країні бажання вступити до ВТО висловили близько 20 тисяч осіб”, – зазначив міністр.

Він наголосив, що у трьох воєводствах Польщі – Підляському, Люблінському і Підкарпатському  (схід РП)  кількість бажаючих є більшою за потреби комплектування бригад у цих регіонах.

За його словами, створення ВТО відбувається за графіком.

Як передавало агентство, в 2017 році в Польщі буде створено три бригади ВТО чисельністю 18 тис. військовослужбовців – у Любліні, Ряшеві та Білостоці. В 2019 році війська тероборони мають нараховувати 53 тис. військовослужбовців в 17-ти бригадах і 63-х батальйонах. Кошти на створення і утримання військ тероборони упродовж 2016-2019 років становитимуть 3,6 млрд злотих.

 

Президент Європейської Ради, екс-прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск ставить себе понад правом, відмовляючись від приїзду до Польщі для заслуховування в ролі свідка в одній зі “смоленських” справ.

Про це заявив лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський – Укрінформ.

Посада  Туска  передбачає надання імінутету від різного роду судових справ. За його словами, він скористається цим правом, якщо вважатиме, що проти нього “навмисне використовуються справи, щоб ускладнити або унеможливити виконання завдань голови Європейської ради”.

Туска нещодавно вже викликали на допит до польської прокуратури. Зокрема, 19 квітня він понад дев’ять годин давав свідчення у варшавській окружній прокуратурі у справі про перевищення повноважень керівництвом Служби військової контррозвідки РП внаслідок встановлення співпраці зі службою іншої держави без необхідної згоди голови Ради міністрів та оцінки міністра національної оборони.

 

В Китаї було вбито або взято під варту від 18 до 20 агентів ЦРУ – ЗМІ

У Китаї у 2010-2012 роках було вбито або взято під варту від 18 до 20 агентів ЦРУ. Наразі досі невідомо, що стало причиною провалу американської агентурної мережі в КНР, повідомляє  УНН  з посиланням на  Deutsche Welle.

У повідомленні зазначається, що до 2010 року ЦРУ створило в Китаї добре законспіровану мережу агентів, які передавали цінну інформацію про роботу уряду в Пекіні. Але до кінця 2010 року інформаційний потік почав вичерпуватися, а з 2011 року американські агенти стали пропадати.

Коли стало ясно, що все більше агентів ЦРУ в Китаї виявляються убитими, відомство почало спільне розслідування з ФБР.

Видання відзначає, що це найбільш чутливий провал ЦРУ за кілька десятків років. У самому відомстві відмовилися від коментарів.

 

В.Медведчук назвав спосіб вирішити багато проблем переселенців

Сторони конфлікту на Донбасі повинні не загострювати конфронтацію, а шукати конструктивні рішення і компроміси, які дозволять припинити кровопролиття, тоді переселенці зможуть повернутися в свої будинки, і багато проблем ВПО відпадуть самі по собі. Таку думку в своєму блозі висловив лідер Громадського руху “Український вибір – право народу” Віктор Медведчук, передає УНН.

“Половині переселенців в Україні вистачає грошей лише на їжу (при цьому 23% уразливих домогосподарств змушені скорочувати витрати навіть на основні потреби), і лише 41,5% внутрішньо переміщених осіб мають роботу – такими є результати дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ)”, – зазначив В.Медведчук.

Важливий фактор вразливості ВПО – і ставлення єврореформаторської влади до нагальних проблем переселенців. Безперечно й те, що майже 1,6 млн ВПО, офіційно взятих на облік Міністерством соціальної політики, – величезна проблема для української влади і важкий вантаж для бюджету країни. Проблему цю можна було б вирішити шляхом прийняття державної програми пільгового кредитування переселенців. Однак те, що пропонує сьогодні “Ощадбанк”, – це знущання над здоровим глуздом. Якщо 30 років (термін кредитування) переселенці будуть платити по 20% річних (при тому, що в Європі відсоток по кредитах на житло становить від 3% до 5%), то житло їм обійдеться в чотири рази дорожче початкової вартості”, – додав він.

Він підкреслив, що крім пошуку житла і роботи, у кожного переселенця чимало інших проблем. Більш того, влада постійно ускладнює життя переселенцям: то порушує їх право на вільне пересування і вибір місця проживання, вимагаючи оформлення довідки ВПО, то змушує вистоювати в чергах в банках для проходження процедури особистої ідентифікації”, – заявив політик.

“Відсутність власного житла і примарні перспективи його отримання, дорога оренда, захмарні комунальні тарифи і проблеми, що виникають на кожному кроці, змушують переселенців повертатися в зону АТО. За інформацією заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки, вже до літа 2016 року близько 800 тис. ВПО, “завдяки бездіяльності як парламенту, так і всіх гілок влади, були змушені повернутися назад”. …Це ще раз підтверджує: влада, яка декларує єдність країни, на ділі нічого не робить для того, щоб об’єднати народ, “зшити” Україну.

“У людей по обидві сторони лінії розмежування міцніє впевненість в тому, що українські політики стурбовані не тим, як відновити довіру жителів Донбасу і прискорити реінтеграцію регіону, а тим, як скоріше “відрізати” непідконтрольні території … Однак президент України під час прес-конференції дав їм гідну відповідь: ідеї відмови від Донбасу, що виправдовуються тим, “що ми нібито його ніколи не повернемо”, неприпустимі. Територіальна цілісність країни залишається пріоритетом державної політики, а це значить, що сторони конфлікту повинні не загострювати конфронтацію, а шукати конструктивні рішення і компроміси, які дозволять припинити кровопролиття. Тоді переселенці зможуть повернутися в свої будинки, і багато проблем ВПО відпадуть самі по собі. А головне, досягнувши миру на Донбасі, ми зможемо відновити територіальну цілісність України, об’єднати народ і повернутися до мирного життя”, – підсумував він.