Підбірка актуальних новин за 18 травня

3 роки ago Інформ центр 0

РНБО: РФ у геополітиці використовує раніше напрацьовані прийоми

Під час доповіді “Активні заходи СРСР проти США: пролог до гібридної війни”, керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України Валентин Петров повідомив, що РФ у геополітиці використовує раніше напрацьовані прийоми, які працюють на новій технологічній платформі, передає УНН з посиланням на прес-службу РНБО України.

Керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України Валентин Петров, який взяв участь у презентації, зазначив, що РФ у геополітиці використовує раніше напрацьовані прийоми, які працюють на новій технологічній платформі.

В.Петров запевнив, що не тільки українські Збройні Сили, а й весь сектор оборони і безпеки держави мають унікальний досвід протистояння гібридним загрозам та забезпечення інформаційної безпеки зокрема і національної безпеки в цілому.

В.Горбулін: нині наука та історія є для Росії одним з видів озброєння

На сьогодні наука та історія є для Росії одним з видів озброєння. Про це заявив академік і віце-президент Національної академії наук України Володимир Горбулін під час доповіді “Активні заходи СРСР проти США: пролог до гібридної війни”, передає УНН  з посиланням на прес-службу РНБО України.

Як наголосив В.Горбулін, США отримали значний досвід спротиву у цьому непрямому виді агресії, розробили методи протидії.

Він підкреслив, що значні зусилля РФ зосереджує в інформаційній сфері — це спроби маніпулювання, дезінформації, “вкидання підробок” та інше, і є чітка система координації зусиль, яка забезпечує цілісність здійснюваних заходів для досягнення стратегічної мети.

“Тому для нас критично важливим є пошук власних шляхів координування всіх ресурсів та можливостей. Багато в чому це є метою побудови системи стратегічних комунікацій. Саме стратком має стати впливовим засобом забезпечення стійкості суспільства, що є однією з умов протистояння соціальним кібератакам, які будуть продовжуватися”, — сказав В.Горбулін.

 

Захід не готовий визнати, що Москва намагається дестабілізувати його – Горбулін

Політичні еліти Заходу не можуть сприйняти факт того, що світ повертається до реалій Холодної війни, в той час як Москва користується цим, аби активно втручатись у політику західних держав, переслідуючи власні інтереси. Про це у своїй статті для  DT.UA  написав директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, передає УНН.

На його думку Москва намагається нав’язати Заходу гібридну війну на своїх правилах, підживлюючи у західних країнах соціальний протест і надаючи йому точку фокусу у вигляді лідерів-популістів. Втручання Кремля у внутрішню політику західних країн, як вказує автор, отримало шанси на успіх тому, що Захід все ще не може повірити в те, що світ, який всього 20 років тому пішов від жахів Холодної війни, сьогодні зробив коло і перетворився на світ “постправди, постзаходу, та постпорядку”.

Експерт констатує, що сьогодні, незважаючи на “стурбованість” світового співтовариства втручанням Москви у політичні та виборчі процеси по всьому світу, подібні побоювання не виходять за межі розмов.

“Начебто створюються різноманітні дослідницькі центри, присвячені цій проблемі, пишуться тексти, приймаються резолюції… Але немає відчуття, що Захід дійсно готовий визнати простий, але від цього не менш тривожний факт (який, до речі кажучи, був зрозумілий у схожій ситуації середини 80-х): Москва ніколи не відмовиться від програм дестабілізації, оскільки основою цієї діяльності є два ресурси — гроші і командна система, в якій основну роль відіграють представники спецслужб (більш того, кількість цих представників постійно збільшується)”, – підсумовує В.Горбулін.

 

В РНБО розповіли про “російське ноу-хау” у гібридній війні

Західний світ тільки зараз починає усвідомлювати, що у гібридному протистоянні з ним Росія використовує його ліберальні свободи для досягнення своїх цілей.

Про це на презентації в Укрінформі дослідження на тему: “Активні заходи СРСР проти США: пролог до гібридної війни” заявив керівник служби апарату РНБО України Валентин Петров.

За словами Петрова, Росія постійно шукає нові форми і методи впливу на інші країни, нехтуючи будь-якими правилами та нормами задля досягнення мети, а російська практика довела тезу “ціль виправдовує засоби” до абсолюту.

Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін у свою чергу акцентував увагу на тому, що нинішня російська еліта, яка вибудовує стратегічну позицію РФ у міжнародному просторі, складається з вихідців спецслужб, які мають відмінне від цивільних людей бачення процесів і цілей.

“Будь-яка сфера, яку ви не візьмете, починаючи з політичної – Владіміра Путіна, Шойгу, Сергія Іванова – і закінчуючи економічною і медіасферою, складається з топ-менеджерів, парадигма яких полягає в розумінні світу як офіцерів спецслужб. Це дуже відмінно від цивільних і від політиків, які утворюють мейнстрім рішень в інших державах”, – зазначив він.

За словами Золотухіна, в демократичних країнах застосування тих чи інших спецзаходів, які пропонують фахівці силового блоку при ухваленні рішень щодо політичних кроків держави, має обмеження. “У Росії такого обмеження немає”, – констатував він.

 

Науковці пропонують ухвалити закон “Про державу-агресора”

У відповідь на виклики гібридної війни наразі було б доцільно розробити та ухвалити закон “Про державу-агресора”, який відповів би на багато питань взаємовідносин з Росією.

Про це на презентації в Укрінформі дослідження на тему: “Активні заходи СРСР проти США: пролог до гібридної війни” заявив  завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Дубов.

За його словами, цей закон фактично має сегментувати українське законодавство на два великих блоки – загальне законодавство, тобто чинне на сьогодні, яке містить усі демократичні норми, та спеціальне, що стосується взаємовідносин між Україною та тією державою, яку Верховна Рада України своїм рішенням визнає державою-агресором.

Він уточнив, що передусім йдеться про посилений контроль над фінансовими відносинами між українськими та російськими резидентами, обмеження на певні види діяльності, зокрема професійної, для громадян Росії на території України, запровадження кримінальної відповідальності за діяльність, яка за нормальних умов або не карається, або підпадає під адміністративну відповідальність, та визначення умов функціонування на території України ЗМІ, які фінансуються чи контролюються Росією або її громадянами.

Дубов додав, що у цьому ж законі, зокрема, потрібно вирішити проблему з діяльністю псевдоорганізацій та тих політичних партій, які, по суті, часто є організаціями прикриття для російської розвідки. Окрім того, цей закон міг би вирішити деякі питання, пов’язані з діяльністю ЗМІ, наприклад, створити додаткові вимоги до ЗМІ та їх відносин з державою-агресором. Передусім це стосуватиметься фінансових взаємовідносин, порядку управління, заборони наймати на високі управлінські посади громадян держави-агресора, питання підпорядкування та інші, зазначив він.

 

Міністр юстиції Павло Петренко закликає парламент невідкладно ухвалити погоджені урядом законодавчі зміни щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності.

Про це він написав на сторінці у  Facebook – Укрінформ.

Він вважає знаковим, що саме сьогодні, в роковини депортації кримськотатарського народу, уряд підтримав пропозиції  Мін’юсту  щодо внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності.

Міністр підкреслив, що багато цих злочинів вчиняються зараз на території анексованого Криму російськими окупантами, а також на Донбасі російськими військами і терористами.

«Закликаю парламент невідкладно ухвалити цей законопроект та на законодавчому рівні закріпити найвищу міру покарання за вищеназвані злочини – довічне ув’язнення. Хочу зазначити, що подібні дії не мають строку давності. Тож усі особи, які причетні до злочинів проти людяності, вчинених стосовно українських громадян, понесуть відповідальність», – заявив Петренко.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається, що парламент ухвалить закон про створення Служби фінансових розслідувань ще цього року.

Про це він заявив під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наше завдання полягає в тому, щоб ухвалити новий закон про Службу фінансових розслідувань як високоінтелектуальний орган, не каральний… Нам потрібно домогтися прийняття цього закону саме в цьому році”, – сказав  Гройсман.

За його словами, для того, щоб створити Службу фінрозслідувань, після ухвалення закону потрібно буде ще 6-8 місяців.

 

Блокування соцмереж: Горбулін назвав ефективніший рецепт

Блокування Україною російських соцмереж є одним з елементів жорсткої гібридної війни, але більш ефективною протидією кремлівській пропаганді було б створення власних аналогічних інформаційних продуктів.

Про це на презентації в Укрінформі дослідження на тему: “Активні заходи СРСР проти США: пролог до гібридної війни” заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, відповідаючи на запитання журналістів.

“Якщо виходити з принципів жорсткої  гібридної війни, то, мабуть, щось подібне (до заборони російських соцмереж – ред.) треба робити. Але взагалі я проти будь-яких заборон, бо після цього виникає стимулювання інтересу – подивитися, почитати, що ж там робиться”, – сказав Горбулін.

На його переконання, треба створювати власний продукт, яким можна було б замінити “все, що там пропагується в абсолютно чітких політичних цілях”.

 

Засідання у справі Януковича перенесли на 29 травня

Екс-президента може судити суд присяжних.

Оболонський районний суд Києва переніс  розгляд справи колишнього президента Віктора Януковича, обвинуваченого в державній зраді, на 29 травня.

Про це повідомив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

Таким чином, суд задовольнив клопотання захисту про надання часу для ознайомлення з клопотанням прокуратури про розгляд справи в порядку спеціального (заочного) провадження.

Нагадаємо, Януковичу інкримінують те, що 1 березня 2014 р., перебуваючи на території РФ, він  вчинив держзраду, звернувшись з письмовою заявою до президента РФ з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об’єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн гривень.

Звинувачення  вимагатиме довічного терміну для Януковича.

 

Заяви екс-президента Віктора Януковича щодо його бажання брати участь у судовому засіданні за обвинуваченням у державній зраді є пустими.

Про це у четвер заявив прокурор Генпрокуратури Роман Кравченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він повідомив, що у Януковича було три можливості взяти участь у судовому засіданні – через скайп – логін і пароль якого були надані виключно Януковичу; шляхом передачі свого ноутбука від суду із спеціальною суддівською програмою для такого відеозв’язку  Януковичу або встановлення такої програми на ноутбук Януковича чи адвокатів.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Сторона обвинувачення просить колегію Оболонського райсуду Києва дозволити проведення заочного судового процесу над екс-президентом Віктором Януковичем.

Відповідне клопотання заявив прокурор Руслан Кравченко під час підготовчого судового засідання у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Янукович умисно та безпідставно ухиляється від явки до слідчого органу, переховується від суду, він оголошений у міждержавний розшук та перебуває на території Російської Федерації. Сторона обвинувачення вважає, що з метою притягнення до кримінальної відповідальності Януковича у вказаному кримінальному провадженні слід здійснювати спеціальне досудове провадження”, – сказав Кравченко.

Він попросив суд викликати на засідання ряд осіб, перелік яких буде додано після визначення порядку дослідження доказів.

 

Захист Віктора Януковича подасть скаргу до Європейського суду з прав людини на відмову Оболонського райсуду у зверненні по міжнародну правову допомогу до російського Мін’юсту для забезпечення участі підозрюваного у судовому процесі у режимі відеоконференції.

Про це повідомив журналістам у четвер адвокат екс-президента Віталій Сердюк після засідання – Укрінформ.

Сердюк додав, що Янукович перебуває у Ростові і готовий будь-коли взяти участь у судовому засіданні, “якби було забезпечено міжнародну процедуру, передбачену Європейською конвенцією про правову допомогу”.

Як повідомлялося, Оболонський райсуд столиці під час сьогоднішнього судового засідання відмовив у задоволенні клопотання адвокатів Януковича про звернення до Мін’юсту РФ та Ростовського обласного суду про міжнародну правову допомогу для організації офіційного відеовключення Віктора Януковича.

Суд аргументував відмову тим, що організація відеоучасті екс-президента у судовому засіданні саме за процедурою міжнародної правової допомоги не може бути здійснена, оскільки Янукович звинувачується у державній зраді на користь РФ.

 

Оболонський районний суд міста Київ у судовому засіданні перейшов до розгляду підготовчого засідання за обвинуваченнями екс-президента Віктора Януковича по суті.

Про це оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Суд перейшов до підготовчого засідання по суті», – сказав суддя.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Оболонський районний суд м. Києва продовжив підготовче засідання за обвинуваченням екс-президента  Віктора Януковича  у державній зраді.

 

Захист екс-президента Віктора Януковича просить Оболонський райсуд міста Києва роз’яснити можливість його участі у відеоконференції.

Відповідне клопотання заявив адвокат Віталій Сердюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“15 травня захист подав заяву про роз`яснення судом ухвали від 4 травня 2017 року, якою суд надав можливість Віктору Януковичу взяти участь у відеоконференції”, – сказав Сердюк.

Він попросив суд роз`яснити, на підставі яких норм Кримінального процесуального кодексу суд виніс зазначену ухвалу, а також пояснити, у якому приміщенні має перебувати Янукович під час відеозв`язку, яка посадова особа має бути при цьому присутня і як має бути забезпечена інформаційна безпека екс-президента.

 

Оболонський райсуд Києва задовольнив клопотання захисту екс-президента Віктора Януковича стосовно надання роз`яснення щодо його участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції. 

Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев`ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд задовольнив клопотання про надання роз’яснення Януковичу стосовно його участі в режимі відеоконференції”, – оголосив суддя.

Разом з тим суд  відмовив в організації відеодопиту Януковича у режимі міжнародної правової допомоги, тобто, за схемою, що передбачає залучення технічних можливостей Ростовського суду.

Також Оболонський районний суд м. Києва відмовив у клопотанні адвокатів  Януковича  про перенесення судового засідання.

 

Оболонський райсуд столиці продовжив підготовче засідання у справі про держзраду Януковича.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У  залі суду присутні представники сторони обвинувачення і сторони захисту.

Справу розглядає колегія з трьох суддів: голова суду Владислав Дев’ятко, судді Костянтин Васалатій і Максим Титов.

4 травня Оболонський райсуд оголосив перерву у підготовчому засіданні для того, щоб задовольнити клопотання адвокатів  Януковича  і надати екс-президенту можливість зв’язатися з Оболонським районним судом у режимі відеоконференції.

 

Екс-президент Віктор Янукович має достатньо часу, щоб вирішити, чи скористається він своїм правом на суд присяжних.

Про це на брифінгу у четвер заявив прокурор ГПУ Роман Кравченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вважаю, що він може ухвалити це рішення до 29 травня. На мою думку, до наступного судового засідання у нього є ще багато часу для цього. Я вважаю, що це має бути його рішення, ніхто не повинен на нього тиснути або вирішувати це питання за нього. Так, Янукович має право на здійснення відносно нього провадження судом присяжних. Тож 29 травня ми і побачимо, чи злякається він суду присяжних, чи ні”, – сказав Кравченко.

Він також зазначив, що  Янукович  може поінформувати про свій намір скористатися або не скористатися своїм правом на суд присяжних у будь-який зручний для нього спосіб.

 

Захист екс-президента Віктора Януковича затягує розгляд справи про держзраду. Їхні заяви про те, що Ростовський облсуд чекав на дозвіл Оболонського районного суду про включення Януковича, направлені на маніпулювання думкою суспільства.

Таке переконання під час брифінгу у четвер висловив прокурор ГПУ Роман Кравченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Захист Януковича заявив, що йому потрібно багато часу для того, щоб ознайомитися з матеріалами подання прокурора. Але захисниками ще під час досудового слідства було зроблено всі фотокопії матеріалів, коли вони були відкриті по завершенню досудового слідства. У поданому клопотанні до суду, яке ми сьогодні заявляли, були лише ці самі матеріали. Я вважаю, що такі дії спрямовані тільки на затягування судового процесу”, – сказав Кравченко.

Він також заявив, що заяви захисту  Януковича  щодо того, що Ростовський обласний суд чекав від Оболонського райсуду звернення щодо відеозв’язку з Януковичем, спрямовані на маніпулювання думкою суспільства.

Сьогодні ж Оболонський районний суд м. Києва переніс засідання у справі про держзраду Януковича на 10:00  29 травня.

 

Адвокати побоюються, що в суді В.Янукович може розповісти зайве – М.Голомша

Адвокати побоюються, що колишній президент-утікач Віктор Янукович може розповісти у суді те, чого вони не планують, тому навмисно затягують судовий процес. Таку думку в ефірі “5 каналу” висловив колишній перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша, передає  УНН.

“Їхнє завдання (адвокатів Януковича — ред.) — це затягувати спершу слідство, а зараз — розгляд судового засідання, щоб це відкласти „у довгий ящик“, щоб це затягнулося і стало нецікавим… Вони шукають будь-які зачіпки, будь-які можливості для того, щоби потім посіяти сумнів у доказах”, — сказав він.

Голомша додав: “Ми знаємо можливості Януковича, що він досить неуправний, особливо у судовому процесі, де його звинувачують у державній зраді сьогодні, я думаю, що адвокати побоюються десь прямих виступів, тому що він може розповісти те, чого вони не планують”.

 

В ОБСЄ констатують збільшення на 75% рівня насильства на Донбасі

Після того, як упродовж п’яти тижнів поспіль спостерігалося зниження рівня насильства, за період із 8 до 14 травня місія констатувала погіршення ситуації з безпекою – УНІАН.

Свобода пересування СММ залишається обмеженою / Фото УНІАН Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) за минулий тиждень констатує збільшення на 75% рівня насильства у Донецькій та Луганській областях. Про це йдеться у тижневому звіті місії за 17 травня, опублікованому сьогодні на сайті ОБСЄ. “Після того, як упродовж п’яти тижнів поспіль спостерігалося зниження рівня насильства, за період із 8 до 14 травня місія констатувала погіршення ситуації з безпекою, а саме збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на 75%”, – зазначається у звіті. Читайте також На Донбасі бойовики кинули димову гранату в патруль місії ОБСЄ “Спостерігачі також зафіксували збільшення застосування забороненого Мінськими домовленостями озброєння, зокрема, реактивних систем залпового вогню. Після інтенсивних обстрілів 13 і 14 травня СММ підтвердила численні жертви серед цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, з-поміж яких п’ятеро убитих і четверо поранених. 15 травня були припинені активні бойові дії і настало затишшя”, – заявляють в СММ. “Свобода пересування СММ залишається обмеженою. За період із 1 до 14 травня доступ патрулів місії було обмежено у 31 випадку: 22 рази у непідконтрольних уряду районах і 9 разів у підконтрольних. Крім того, здійснення патрулювання місії обмежується проїздом лише асфальтованими і бетонними дорогами, після того як 23 квітня один член СММ загинув, а ще двоє отримали поранення поблизу Пришиба, коли їхній автомобіль імовірно наїхав на міну. Обмеження щодо виконання мандата СММ регулярно переглядаються, але, швидше за все, вони діятимуть доти, поки сторони не вилучать міни або не позначать чи огородять їх”, – додали в місії.

 

Бойовики “Ісламської держави” створюють підрозділ експертів з хімічної зброї. 

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на розвідку США – Укрінформ.

“Американська розвідка вважає, що ІДІЛ об’єднує всіх своїх експертів з хімічної зброї з Іраку і Сирії в новий “підрозділ хімічної зброї”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомило джерело, до складу підрозділу увійшли фахівці з хімзброї, які раніше не працювали разом. Новий підрозділ створюється в контрольованій ІДІЛ зоні в Сирії в долині річки Євфрат між сирійським містом Меядін та містом Ель-Кайм на іракському кордоні.

Представник Міністерства оборони США повідомив CNN, що “тисячі” бойовиків  ІДІЛ  можуть бути в цій області. Видання пише, що місце, де планується сформувати підрозділ, може стати новим осередком ІДІЛ в регіоні.

За даними військових чиновників, починаючи з 14 квітня було проведено більше 15 нападів хімічної зброї в або навколо Західного Мосула.

 

Ухвалення Верховною Радою у четвер закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення)” означає повернення до раніше існуючих норм.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак (позафракційний).

“Повернули стару редакцію Кримінального  кодексу, яка була. Коли день знаходження в СІЗО рахується день за день”, – пояснив він.

Чумак назвав ухвалене рішення “законом Антисавченко”.

Як відомо, 26 листопада 2015 року ВР ухвалила закон “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення в строк покарання” (так званий  закон Савченко). Згідно з цим законом, у разі засудження особи до позбавлення волі суд зараховує термін попереднього ув’язнення в строк відбуття покарання з розрахунку “один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі”.

Цей закон було ухвалено в той час, коли Надія Савченко утримувалася в СІЗО РФ, і тривали переговори про її звільнення.

 

Росія намагається отримати вплив на європейську політику, пролобіювати зняття санкцій, а також поліпшити свій імідж за кордоном через молодіжні відділення крайніх правих і крайніх лівих європейських партій.

Про це повідомляє на своєму  сайті  міжнародна група розслідувачів Bellingcat – Укрінформ.

Як наголошують у  Bellingcat, Росія демонструє готовність працювати з організаціями всього політичного спектру: «Сюди входить робота як з крайньою правою «Альтернативою для Німеччини» (AfD), так і з крайньою лівою «Всесвітньою федерацією демократичної молоді», що проводить масштабний фестиваль, який Росія збирається прийняти цього року».

Розслідувачі вказують на конференцію “Свобода для Європи”, яка пройшла 21 січня в Німеччині за участю багатьох пов’язаних з Росією європейських політиків. Зокрема, в заході взяли участь ключові європейські ультраправі політики, які претендують на владу у своїх країнах, такі як Герт Вілдерс (Нідерланди), Марін Ле Пен (Франція) і Фрауке Петрі (AfD, Німеччина).

“…Російські офіційні особи не обмежуються однією тільки німецькою AfD, аналогічним чином вони взаємодіють і з “Австрійською партією свободи” (FPO). Як повідомлялося, минулого грудня правляча партія Росії й австрійські націоналісти підписали угоду про спільну роботу в “молодіжних, жіночих, освітніх, гуманітарних та інших соціальних організаціях” з метою “зміцнення дружби і виховання молодого покоління у дусі патріотизму і радості праці”, – повідомили в Bellingcat.

Як зазначається в розслідуванні, також існує “Демократичне молодіжне співтовариство Європи” (DEMYC), яке “також пов’язане і з політичними цілями Кремля”.

“Проте разом зі встановленням контактів з європейськими крайніми правими і лівоцентристськими молодіжними організаціями, російські офіційні особи вибудовують відносини і з крайніми лівими. У лютому 2016 року колишній глава російського федерального агентства у справах молоді «Росмолодь» Сергій Поспєлов провів зустріч з президентом «Всесвітньої федерації демократичної молоді» (World Federation of Democratic Youth, ВФДМ) Ніколасом Пападімітріу. ВФДМ вважається продовжувачем справи пов’язаного з «Комінтерном» «Комуністичного інтернаціоналу молоді», що існував раніше за радянських часів. У середині XX століття ВФДМ керував Олександр Шелепін, який згодом очолив КДБ», – повідомляється в розслідуванні.

Крім того, активна Росія і на голландському напрямі, де цим активно займається “Росспівробітництво”. “Один з найбільш визначних заходів, в яких Агірбов (співробітник представництва “Росспівробітництва” у Нідерландах – ред.) брав участь, було проведено у липні 2014 року, коли він організував приїзд делегації молодих голландців у Москву. Конференція називалася “Нове покоління” і включала виступи представників “Молодої Гвардії”, а також “Росмолоді” і “Росспівробітництва”, – зазначається в матеріалі розслідувачів.

Реформа міністерств передбачає зміну структури їх діяльності і дасть змогу залучити до роботи в них більше тисячі реформаторських кадрів.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з представниками Європейської бізнес-асоціації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Буде змінена структура, з’являться департаменти стратегічного планування, будуть перезапущені багато внутрішніх процесів. Ми спільно це робимо з нашими європейськими партнерами і, думаю, восени вже зможемо привести більше 1000 нових реформаторських кадрів – там буде зовсім інша система оплати, зовсім інша система мотивації”, – сказав глава уряду, розповідаючи про напрями урядової реформи.

Гройсман додав, що загалом на проведення  реформи  погодилися 10 міністерств.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував депутатам Верховної Ради наступного тижня розглянути питання про недовіру до його уряду.

Про це повідомляє  ТСН – Укрінформ.

“Я пропоную наступного тижня внести резолюцію”, – заявив прем’єр.

Він також відповів на звинувачення про те, що нібито лобіює певних людей на посади. “Я нікого не кришую. Я нікого не лобіюю призначати, не змушую писати заяви”, – додав Гройсман.

“Я не боюся звіту уряду в парламенті”, – сказав  Гройсман  на зауваження журналістки про те, що він нібито уникає зустрічі з депутатами через страх втратити посаду. “Коли був рік, я вийшов, 14 квітня, прозвітував”, – наголосив глава Кабміну і додав, що те саме роблять у профільних комітетах його міністри.

 

Уряд до кінця року забезпечить підвищення і осучаснення пенсій військовим-пенсіонерам після ухвалення Парламентом проекту закону пенсійної реформи.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “1+1” – Укрінформ.

“У нас є особлива група пенсіонерів – військові пенсіонери. Я з ними зустрічався не один раз і вони справедливо сьогодні ставлять питання, що ті, хто пізніше вийшов на пенсію, мають кращу пенсію, ніж ті, хто вийшов раніше, а всі були військовими”, – зазначив  Гройсман.

“Я гарантую, що до кінця року ми це питання вирішимо після прийняття закону (проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій”) – це підвищення і осучаснення пенсій військовим-пенсіонерам”, – додав він.

 

Міністерство освіти і науки України планує запровадити 12-річну шкільну освіту не раніше 2028-30 років.

Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила 18 травня на прес-конференції в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Внаслідок того, що організатори освітнього процесу в старшій профільній школі непомірно інтенсифікували процес навчання в 9-11 класах, учні мусять зараз оволодівати величезною кількістю інформації. Якщо ж ми хочемо вчити школярів компетентностям, роботі в команді чи над проектами, оволодівати вмінням аргументувати свою думку і при цьому критично мислити, то маємо організувати, власне, проектне навчання, роботу в групах, навчання комунікувати з ровесниками, з аргументуванням свої позиції. Це потребує більше часу – не менше трьох років”, – зазначила Гриневич.

Саме тому, акцентувала міністр, “у провідних освітніх системах світу, зокрема, в країнах Європейського Союзу, старша школа є трирічною або чотирічною. У нас вона дворічна, як і в Білорусі, Росії. …Ми будемо рухатися до трирічної старшої профільної школи”.

В Україні така школа буде функціонувати, згідно з планом Міносвіти, у 2028-30 роках, підсумувала Гриневич.

 

Президент Петро Порошенко присвоїв звання Герой України кримському татарину Решату Аметову, який став першою жертвою російської агресії на початку березня 2014 року.

Про це глава держави заявив під час вечора-реквієму в Києві до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я прийняв рішення про присвоєння Аметову звання  Героя України. Слава нескореному  кримськотатарському народові! І слава Україні”, – сказав він.

 

Російська окупаційна влада проводить у Криму нову, неоголошену депортацію кримських татар, змушуючи їх під страхом репресій залишати свої домівки. 

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час вечора-реквієму у Києві до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він підкреслив, що заборона діяльності Меджлісу в  Криму, яку засудив Міжнародний суд ООН, арешти і катування, утиски етнічних українців і кримських татар, безслідне зникнення людей – “це лише окремі штрихи до портрету тимчасової, злочинної, самопроголошеної так званої кримської влади”.

Президент наголосив, що священне право кримських татар вільно жити на рідній землі буде відновлено – остаточно і безповоротно, за допомогою усіх можливих засобів і механізмів, прийнятних у цивілізованому світі.

 

Наповнення українською владою автономії Криму винятково проросійським змістом було великою помилкою, що врешті-решт призвело до окупації Росією Криму.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час вечора-реквієму в Києві до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наповнення, так би мовити, автономії  Криму  винятково проросійським змістом було великою помилкою. А ціна такого прорахунку виявилася надто високою”, – сказав він.

Президент підкреслив, що у 2014 році, незадовго до 70-х роковин депортації кримськотатарського народу, “вже пострадянська, але так само авторитарна Росія анексувала український Крим”.

 

У Криму затримують людей з кримськотатарськими прапорами, які намагаються покласти квіти до пам’ятних місць і продовжують арешти кримським активістам.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  написав журналіст Антон Наумлюк – Укрінформ.

За його словами, у затриманих взяли пояснення про проведення несанкціонованого заходу, і відпустили. “Потім в Центральний РВВС доставили ще осіб 10 молодих людей з кримськотатарським прапором. Зараз знаходяться там”, – розповів журналіст.

Крім того, зазначив він, у Верховному суді Криму сьогодні пройшли судові засідання за апеляційними скаргами “Бахчисарайської четвірки” на продовження запобіжного заходу.

Нагадаємо, рік тому в Бахчисараї заарештували чотирьох  кримських татар  у справі “Хізб ут-Тахрір”. У той же день пройшов обшук у будинку голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і проти нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у порушенні територіальної цілісності РФ.

 

Міф про російський Крим, який існує і нині, почали конструювати в СРСР відразу після депортації кримськотатарського народу і, попри війну, вливали в нього величезні кошти. 

Про це свідчать документи партійних органів і НКВС, що довгі роки залишалися під грифом “абсолютно таємно”, повідомила історик, кандидат політичних наук Гульнара Бекірова під час дискусії, присвяченої пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року.

“Цей міф почав напрацьовуватися, максимально забезпечуватися, у тому числі і фінансовими вливаннями, в 1944 році, буквально через 2-3 місяці після депортації кримськотатарського народу. У партійних документах проголошувалося, що Крим має стати новим, російським Кримом зі своїм російським вкладом», – сказала Бекірова.

Вона зазначила, що ця страшна пропаганда, на яку було кинуто гроші, розпаленим залізом забивалася в голови радянських громадян, і навіть дуже багато українців дотепер живуть з цим комплексом – про російський Крим

“Це дуже важливо – відновити нашу спільну історію, тому що існували ці контакти. Цього року – 100-річчя Української революції і 100-річчя Курултаю кримськотатарського народу. Тоді, в 1917-му, ми були разом, лідер кримських татар Номан Челебіджіхан і лідери Української революції співробітничали, спілкувалися”, – підкреслила Бекірова.

Близько 20 років був період взаємного нерозуміння між українською владою і кримськими татарами, хоча меджліс завжди намагався знайти компроміс з владою, яка частенько не дуже доброзичливо була налаштована до кримських татар.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв нагадав, зокрема, що тривала стратегія, нав’язана через засоби інформації з “сусідньої країни”, – присікати дії кримських татар, якщо вони “піднімуть голову і будуть відділятися  і приєднаються до Туреччини”.

“Коли проти ночі з 26-го на 27 лютого Рада міністрів і Верховна Рада Крима були захоплені “зеленими чоловічками”, а насправді співробітниками ГРУ РФ, за 15 км від Сімферополя була “Альфа” чисельністю 1,5 тисяч осіб, і ними нічого не було зроблено. Коли Рефат Чубаров розмовляв з одним з командирів – чому вони нічого не зробили, той сказав, що, по-перше, не було команди, а по-друге, вони тут в основному для боротьби з кримськими татарами. Основна концепція була, що кримські татари – головні сепаратисти”, – розповів Джемілєв.

 

У річницю депортації кримських татар ми вшановуємо мужність, честь і гідність цього народу.

Про це заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець, повідомляє  сайт відомства – Укрінформ.

“18 травня – день, пам’ять про який викарбовано в серці кожного кримського татарина. День, про який вже знає кожен українець, бо цей біль – спільний. Та сьогодні ми вшановуємо не лише втрату, а ще й мужність, честь і гідність кримськотатарського народу, права якого Україна зобов’язалася захищати заради спільного процвітаючого майбутнього”, – цитує  Стеця  прес-служба відомства.

Водночас Міністерство інформаційної політики висловлює глибоке співчуття кожному представнику кримськотатарського народу.

 

США пам’ятають болісну історію депортації кримських татар в 1944 році за наказом радянської влади та відзначають, що Москва не припиняє переслідувати цей народ і сьогодні.

Про це заявила в четвер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірена у справах Місії США при ОБСЄ Кейт Бернс, передає власний кореспондент Укрінформу.

Ця болісна історія масового гоніння тісно переплітається з сьогоднішнім днем, коли російський уряд продовжує свою кампанію насильства і переслідувань у Криму, наголосила вона.

Американський дипломат підкреслила, що досі надходять повідомлення про вбивства, зникнення, тюремне ув’язнення й тортури тих у Криму, хто наважується говорити правду про окупацію Росією території України. Вона також нагадала, що близько 20 тис.  кримських татар  були вимушені лишити Крим з початку окупації.

Вона наголосила, що Росія “воскрешає найгірші ексцеси своєї мерзенної радянської історії” щодо переслідування кримськотатарського народу. Натомість, підкреслила дипломат, Крим залишається невід’ємною частиною України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Ми закликаємо всі держави-учасниці ОБСЄ продовжувати відстоювати принципи суверенітету й територіальної цілісності, закріплені в Заключному Гельсінському акті та не визначати спроби анексії і окупації Росією Криму. Санкції залишатимуться чинними, поки Росія не припинить  окупацію  Криму й не поверне повний контроль над півостровом Україні”,- підкреслила представник США.

 

У Києві у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся прем’єрний показ зворушливого фільму Ахтема Сейтаблаєва “Чужа молитва”.

На прем’єрі історико-драматичної кінострічки, що пройшла у кінотеатрі “Україна”, були присутні віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, Уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, переможниця Євробачення-2016 Джамала, представники міністерств і відомств, відомі артисти, працівники культури і кіно, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Офіційним саундтреком до стрічки стала пісня “1944” переможниці Євробачення-2016  Джамали.

Режисер Ахтем Сейтаблаєв має надію, що його фільм побачать не лише в Україні, а й в усьому світі. Стрічка вже має два запрошення від міжнародних фестивалів категорії “А”.

 

Робоча група з напрацювання змін до Конституції України щодо Криму на першому засіданні обговорить напрямки роботи спільно з експертами.

Про це розповів народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров (фракція БПП) у коментарі Укрінформу.

“22 травня – перше засідання робочої групи. Я думаю, що ми обговоримо порядок нашої роботи, бо будуть запрошені, крім членів робочої групи, експерти. Думаю, що спробуємо обговорити і виділити найголовніші, з нашої точки зору, напрямки, які потребують напрацювання у вигляді змін і доповнень до Конституції України”, – сказав він.

 

Для пришвидшення темпів економічного зростання в Україні ключовим фактором лишаються прямі іноземні інвестиції, сучасні технології, інновації та залучення до роботи в Україні великих міжнародних компаній. Саме тут діаспора може надати ефективну допомогу. 

Про це під час бізнес-форуму української  діаспори  сказав президент ТПП Геннадій Чижиков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одним із шляхів прискорення зростання нашої економіки – є залучення прямих іноземних інвестицій, залучення сучасних технологій, інновацій та залучення до роботи в Україні великих міжнародних компаній. Саме тут діаспора може надати ефективну допомогу”, – сказав Чижиков.

Він зазначив, що найперспективнішими галузями для інвестування є переробка продуктів сільського господарства, інфраструктурні проекти, авіакосмічна промисловість, сільськогосподарське машинобудування, енергетика, туризм, фармацевтика, медичні послуги тощо.

 

Ухвалений 18 травня Верховною Радою закон “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” створить виробникам продукції набагато простіші умови виходу на нові європейські ринки.

А українці отримають можливість купувати харчові продукти з високим рівнем безпечності, заявив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, інформує  прес-служба міністерства.

Закон є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Закон встановлює вимоги до організації державного контролю харчових продуктів, кормів та тварин представниками єдиного контролюючого органу – компетентного органу.

Ухваленим документом також визначені загальні вимоги до здійснення державного контролю з метою перевірки виконання операторами ринку харчових продуктів, кормів, тварин вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин.

 

Українська діаспора готова долучитися до роботи центрального органу на базі бізнес-форуму та координуватися задля розвитку промисловості.

Про це під час бізнес-форуму української  діаспори  сказав голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, представники діаспори висловили готовність долучитися до централізованого органу з координації українського бізнес-форуму, якщо такий буде створений.

“Ми зацікавлені, щоб українські підприємці приїхали на батьківщину, перезнайомилися між собою та з представниками інших регіонів”, – додав Ратушний.

 

Марк Фейгін, адвокат незаконно затриманого в Росії кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, вважає, що перед зустріччю в “нормандському форматі” в новому складі є додаткові можливості для вирішення гуманітарних питань.

Про це адвокат повідомив кореспонденту Укрінформу.

“Наскільки я розумію, зараз російська дипломатія активно опрацьовує організацію зустрічі в Нормандському форматі, вперше за участю новообраного президента Франції. У цих умовах з’являються додаткові можливості для певного просування з гуманітарних питань у “кейсі Сущенка”, – пояснив Фейгін.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції  Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

 

Кабінет Міністрів на засіданні 18 травня підтримав зміни до закону “Про митний тариф України”, відповідно до якого митна ставка на ввезення мінеральних добрив азотної групи знижена до 0%.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він додав, що це рішення є важливим у контексті введення антидемпінгових мит на імпорт мінеральних добрив з Російської Федерації з 1 січня 2018 року, і Україні необхідно диверсифікувати всі джерела надходження мінеральних добрив.

Як відомо, 17 травня провідні аграрні асоціації України звернулись до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогами розформувати монополію компанії Ostchem на вітчизняному ринку міндобрив, яка своїми діями штучно завищує ціни.

 

Канцлер ФРН Ангела Меркель уперше зустрілася у Берліні з представниками Земляцтва німців з Росії.

Зустріч мала закритий характер, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

При цьому він наголосив, що уряд країни з цією групою населення підтримує “тісний контакт”.

За офіційними даними, в період між 1950 і 2014 рр. у Німеччину як емігранти або пізні переселенці переїхали 2,4 млн вихідців із колишнього СРСР. “Це помітна група німецького населення. Правильно і потрібно шукати з ними діалогу з усіх можливих тем”, – зауважив Зайберт, додавши при цьому, що такими можливими темами є, наприклад, питання інтеграції цих людей.

Напередодні парламентських виборів у Німеччині у вересні за голоси російських німців почали активно боротися різні політичні сили. Найбільше досягла успіху в цьому поки що правопопулістська “Альтернатива для Німеччини”.

 

Щоб розвіяти міфи про викиди львівського сміття по всій Україні, сміттєвози в обласному центрі обладнають GPS-навігаторами.

Таке розпорядження 18 травня на сесії міськради дав міський голова Львова Андрій Садовий, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мій терпець починає вриватися. У максимально стислі терміни кожна машина, що вивозить львівські відходи, має бути обладнана системою GPS», – зазначив мер.

За його розпорядженням місто також має закупити декілька вагових пристроїв для зважування ТПВ, що забираються із контейнерних майданчиків обласного центру.

Кошти на обладнання виділить виконавчий комітет міської ради.

Водночас львівські депутати вимагають від міського голови зважувати  сміття, яке вивозиться на утилізацію.

Міського голову просять зобов’язати підприємства, що здійснюють збирання і вивезення ТПВ, організувати обов’язкове зважування сміття, яке вивозять на захоронення, надати інформацію щодо того, з якими підприємствами підписано договори на збирання та переробку сміття, інформацію щодо кількості коштів, сплачених КП з 1 червня 2016 року та звіт про використання цих коштів.

Як повідомлялось, міський голова Львова стверджує, що в обласному центрі щоденно накопичується 600 тонн сміття. В той же час активісти переконують, що ця цифра завищена принаймні у три рази.

 

Уряд планує підписати меморандум з Transparency International про приєднання українського реєстру бізнесу до глобального реєстру бенефіаціарних власників.

Про це заявив міністр юстиції  Павло Петренко  під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, Україна стала першою країною на теренах Європи, яка на рівні державного реєстру бізнесу встановила інформацію про кінцевих власників компаній, а сьогодні планує приєднатися до глобального реєстру.

Петренко зазначив, що церемонію підписання відповідного меморандуму заплановано провести наступного тижня.

 

Уряд пришвидшить роботу щодо будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”.

Таке завдання поставив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабміну у четвер, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Він зауважив, що десятиріччями цим питанням в країні ніхто не займався. Питання будівництва Меморіального комплексу буде знову розглянуто на засіданні уряду.

Він висловив переконання, що спорудження такого Меморіалу увічнить пам’ять 8 млн невинних жертв Голодомору, 2,5 млн з яких – діти, та слугуватиме збереженню історичної пам’яті для майбутніх поколінь.

“Наша історія, наша культура – це питання номер один, це той фундамент, на якому ми можемо будувати міцну економіку, міцну державу”, – наголосив Гройсман.

 

Майкл Флінн та інші радники кампанії президента США Дональда Трампа принаймні 18 разів обмінювалися дзвінками і повідомленнями по електронній пошті з російськими офіційними особами протягом останніх семи місяців президентських перегонів з квітня по листопад 2016 року.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на колишніх та нинішніх американських чиновників – Укрінформ.

Крім цього, зазначається, що на додаток до шести телефонних дзвінків, пов’язаних з Кисляком, було ще 12 дзвінків, електронних листів або текстових повідомлень між російськими офіційними особами або людьми, що вважаються близькими до Путіна, і радниками кампанії Трампа. Зазначається, що серед інших був і контакт із Віктором Медведчуком, українським олігархом і політиком, який є кумом Путіна. Не ясно, з ким Медведчук був у контакті, але тематика включала співпрацю США і Росії, повідомили джерела.

За словами чиновників, вони не бачили жодних доказів правопорушень або змови між кампанією Трампа і Росією у комунікаціях.

За словами джерел, дискусії були присвячені налагодженню економічних відносин між США та Росією, напружених після накладання санкцій відносно Москви, взаємодії у боротьбі з “Ісламською державою” та Китаю.

Чиновники також розповіли, що члени комітетів розвідки Сенату і Палати представників звернулися до ЦРУ і Агентства національної безпеки для розгляду стенограм та інших документів, що мають відношення до контактів між радниками кампанії Трампа і російськими чиновниками та помічниками, які мають зв’язки з Путіним.

 

Екс-радник президента США з питань національної безпеки, який перебуває під слідством щодо зв’язків з іноземними урядами, ігнорує офіційні виклики на слухання в Сенаті.

Про це повідомив у четвер американський телеканал новин  CBS News – Укрінформ.

Голова комітету Річард Берр і старший член комітету Марк Уорнер наразі визначають подальші дії після того, як Флінн проігнорував їхній запит від 10 травня щодо надання документів про його співпрацю з представниками російського уряду.

Ігнорування Флінном повісток та запитів головного законодавчого органу країни загрожує йому переслідуванням за неповагу до Конгресу.

Як повідомляв Укрінформ, зараз адміністрація президента США  Дональда Трампа  перебуває під серйозним тиском у зв’язку з розслідуванням можливої співпраці представників його президентської кампанії з російським урядом.

Звинувачення загрожують також особисто Трампу, який, за повідомленнями ЗМІ, міг  чинити вплив на розслідування ФБР  відносно Флінна.

 

Американська розвідка записала розмову службовця ГРУ про кампанію проти Гілларі Клінтон

Згідно з повідомленнями, американські розвідники чули, як службовець російської військової розвідки ГРУ вихвалявся, як його організація у травні 2016 року вела кампанію проти кандидата в президенти Гілларі Клінтон.

Російський службовець сказав своєму колезі, що ГРУ викличе паніку під час американських президентських виборів. За його словами, зусилля ГРУ мало бути відплатою за те, що президент Росії Володимир Путін вважав кампанією проти нього, коли Клінтон була державним секретарем США. Про це пише видання The Hill, інформує Голос Америки.

Президент Путін прилюдно звинуватив Гілларі Клінтон у веденні великомасштабної операції проти Росії, коли у 2011 році в понад 70 російських містах спалахнули протести.

Російський керівник заявив, що Клінтон надіслала «сигнал» демонстрантам та що Державний департамент докладав зусиль, щоб розпалювати протест.

У цей час різні організації вивчають питання, чи Росія таки втручалася у прездентські вибори 2016 року, які Гілларі Клінтон програла.

 

Білоруська письменниця, нобелівський лауреат Світлана Алексієвич спростувала інформацію про свою смерть, про яку нібито повідомила у своєму Twitter міністр культури Франції Франсуаз Ніссен.

Про це сама письменниця повідомила  “Новой газете” – Укрінформ.

“Я не знаю, кому це треба. Я зараз в Сеулі, тут проходить презентація моїх книг”, – розповіла Алексієвич.

В той же час, на аккаунті в Twitter, звідки надійшла інформація про  смерть Алексієвич і який нібито належить міністрові культури Франції Франсуаз Ніссен, з’явилося повідомлення про те, що цей аккаунт – “фальшивка, створена італійським журналістом Томмассо Дебенедетті”.

Як відомо, Алексієвич отримала Нобелівську премію з літератури в 2015 році “за її багатоголосу творчість – пам’ятник стражданню і мужності у наш час”.

Алексієвич працює в жанрі документально-художньої прози. Її книги “У війни не жіноче обличчя”, “Цинкові хлопчики”, “Чорнобильська молитва”, “Час секонд хенд” перекладено більш ніж 20 мовами світу.

 

Представники озброєної сирійської опозиції на переговорах в Женеві виступили проти обговорення тексту нової конституції Сирії, підтримуваної Росією та Іраном.

Про це повідомляє агентство  Анадолу – Укрінформ.

“Прес-секретар Вищого комітету з переговорів (ВКП) сирійської опозиції Салім аль-Муслат в інтерв’ю агентству в Женеві зазначив неприпустимість обговорення проекту Основного закону країни, запропонованого Москвою і Тегераном”, – йдеться в повідомленні.

За його словами, сирійський народ виступає проти будь-яких варіантів конституції, підготовлених в  Москві  або Тегерані.

Як повідомляється, шостий раунд переговорів щодо Сирії в Женеві, що почався 16 травня, завершиться в четвер або п’ятницю.

 

Доступ до ядра бухгалтерської програми “1С” мають лише декілька осіб у Москві, включно із засновником компанії “1С”  Борисом  Нуралієвим  –  одним із найактивніших учасників кібервійни, яку проводять спецслужби РФ.

Про це заявив під час круглого столу в Києві аналітик, виконавчий секретар Асоціації національних розробників програмного забезпечення Олександр Кочетков, повідомляє Укрінформ.

“Якщо говорити про програму “1С”, то з чого вона складається? З оболонки, яка пристосована під конкретну задачу, і ядра. Ось ядро є повністю закритим. Лише невелика кількість людей у Москві на чолі з Нуралієвим, розробником цієї програми, мають доступ до програмного ядра “1С”. Що вони з ним роблять, чи змінювали його – ніхто не знає”, – заявив він.

Експерт також вказав на дивне часте оновлення програми:  “Програма оновлюється в низці випадків 3-4 рази за місяць. Для чого оновлювати 3-4 рази за місяць?” Крім того, за словами  Кочеткова, засновник компанії “1С” Нуралієв є “публічним путіністом” та “активним українофобом”.

Він також вказав на той факт, що програмне забезпечення іншої російської компанії “Парус”, яка  також потрапила під санкції та використовується, у тому числі, в українських силових структурах, розроблялося штабом ВМС РФ.

Більш детальніше читайте у  статті на сайті Укрінформу “Штірліци” російського ПЗ. Для чого потрібні санкції”.

 

Держдеп США у четвер уточнив, що не робив офіційних заяв відносно заборони російських соціальних мереж та електронних сервісів в Україні, а коментар про ситуацію, який був поширений у ЗМІ, надав неназваний представник адміністарції.

Про це йдеться в  повідомленні  англомовної служби “Голосу Америки” – Укрінформ.

“Державний департамент США не визначав офіційної позиції по цьому питанню. Однак офіційний представник США в поясненнях сказав “Голосу Америки”, що недавнє рішення українського президента Петра Порошенка обмежити доступ до кількох популярних російських сайтів, такі як пошукова система Яндекс на період трьох років підриває конституційно визнане Києвом право на вільне висловлення думок”, – йдеться в повідомленні.

 

Російські хакери намагалися зламати Twitter-акаунти 10 тисяч співробітників Міністерства оборони США.

Про це повідомляє  Time  з посиланням на доповідь американської контррозвідки – Укрінформ.

За даними розвідки, Росія перейшла від примітивних зломів електронної пошти політиків до більш складних атак на акаунти в соцмережі Twitter. У доповіді говориться, що російські хакери відправили повідомлення, що містять вірус, більш ніж 10 000 співробітникам Пентагону.

Залежно від інтересів користувачів повідомлення містили посилання на історії останніх спортивних подій або премії Оскара. Посилання вели на контрольований російським сервером ресурс, який завантажував вірус.

“Таким чином російські  хакери  могли взяти під контроль телефон або комп’ютер жертви, а також і обліковий запис в Twitter”, – йдеться у повідомленні.