ПАТРІОТИ під Кабміном вимагали внести зміни у Постанову КМУ №301 щодо володіння держслужбовцями державною мовою

3 роки ago Інформ центр 0

Активісти Партії «ПАТРІОТ» 18 травня взяли участь в акції «Прийди і захисти мову!», ініційованої  ВО «Рух захисту української мови».

Перед будівлею Кабміну виступили громадські діячі із захисту рідної мови та члени молодіжного крила Народного Руху України, які закликали можновладців внести зміни у Постанову КМУ №301, передбачивши атестацію не тільки потенційних, а й чинних держслужбовців, і також поліцейських на знання державної мови.

Також активісти вимагали скасувати можливість підтвердження володіння українською мовою атестатом про загальну середню освіту чи дипломом вузу, вважаючи, що такі критерії можуть стати приводом для корупції.

«ПАТРІОТИ неодноразово заявляли, що Постанова Кабміну №301 про атестацію кандидатів у держслужбовці на володіння державною мовою – є відверта профанація. Українська мова – не англійська чи якась інша іноземна мова, комерційне тестування з якої було б логічним. А от платити гроші для того, щоб пройти тестування з рідної мови виглядає як приниження українця, який має бажання працювати державним службовцем, приниження самої державної служби і, як результат, приниження української мови, яку наші можновладці зводять тим самим до рангу іноземної. Тому ми підтримали активістів Руху захисту української мови і вийшли на акцію», – зазначив керівник виконавчого апарату Політичної Партії «ПАТРІОТ» Любомир Стадник.