Про нові санкції і заборону соцмереж

2 роки ago Інформ центр 0

Президент Петро Порошенко 16 травня підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких «Аерофлот», соцмережі «Вконтакте» і «Одноклассники», компанія «Яндекс» та деякі інші. Тим самим президент ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб.

Співвласник одного з найбільших інтернет-провайдерів «Тріолан» Володимир Сидоренко вже заявив, що до цього часу трафік мережі не аналізувався, тому поки не зрозуміло, наскільки це рішення піддається реалізації і наскільки воно «технічно підйомне».

«Якщо ми не зможемо цього зробити – то тут хоч закони, хоч не закони, а як це зробити? Звичайно, ми зараз думаємо про реалізацію цього закону і як його виконати, але завжди ж є можливість – vpn, proxy, і ще різні способи – як людина може отримати цей доступ», – прокоментував заборону Володимир Сидоренко.

Те ж саме заявив і голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко.

З його слів, здійснення блокування українськими провайдерами російських сайтів, які потрапили під санкції, на даний момент неможливе технічно, а для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти, щоб зробити переоснащення обладнання та змінити топологію мережі.

Зазначимо, що оскільки Росія веде на території Україну гібридну війну, то заборона діяльності російських соцмереж, взагалі, логічний крок. Але цей логічний крок буде дуже важко реалізувати не тільки технічно, про що говорять спеціалісти, але й юридично. За українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку, а обмеження доступу до сайтів без рішення суду – неможливе.

До того ж заборона, обмеження нагадує «колючий дріт». Так, усі ці російські компанії та контенти шкодять національній безпеці нашої держави. Але обмежити до них доступ – це найлегше, але не конструктивне рішення влади. Створити умови для розробки своїх, аналогічних або ще кращих компаній, заохотити фахівців, а не збурювати суспільство указами про заборону – ось що чекають сьогодні громадяни від можновладців.

Українці – народ гордий, волелюбний, вони не люблять, коли їм щось забороняють. Тому якби їм запропонували щось нове, та ще й своє – народ сам би вже давно відвернувся від усього російського, тим більше від ФСБ-шних «Одноклассников».

Прес-служба партії