В Європу – зі справжніми європейськими свободами!

2 роки ago Інформ центр 0

14 травня, після фіналу пісенного конкурсу Євробачення-2017, який проходив в нашій країні, у Києві відзначали День Європи.

Відомо, що день Європи, зазвичай, святкують в нашій країні у третю суботу травня, але у зв’язку із закінчення конкурсу Євробачення, свято перенесли на тиждень раніше. Це було правильне рішення, оскільки на пісенний конкурс в Київ з’їхалось більше 20 тисяч гостей із різних європейських держав. Держава скористалася цією можливістю, щоб вкотре продемонструвати іноземцям, що європейський шлях розвитку підтримується українцями, що українці прагнуть мати членство в Євросоюзі, і що Європа є для нас символом демократії та справжніх свобод.

Українці та європейці в Києві відзначають свято разом – слухають виступи наших співаків, пригощаються національними стравами в Європейському містечку, танцюють та співають. Відомо, що Україна є єдиною країною поза межами Європи, яка відзначає це свято на державному рівні.

Але щоб жити по-європейськи співати та танцювати разом з європейцями – замало. Варто пам’ятати: справжні свободи громадяни України повинні мати в своїй державі. Це, перш за все, право на справедливий суд і рівність усіх перед законом, право на гідну оплату праці, на гідну пенсію, гідну охорону здоров’я.

В День Європи українці шанують спільні з ЄС цінності, спільне майбутнє. Але терористи із окупованих територій навіть під час проведення в Києві великого пісенного конкурсу, демонструють: у них майбутнє – інше. Мирне небо, пісні та радість – не для них. День Європи вони відзначають новими обстрілами мирних поселень. Знову гинуть люди. Тим самим терористи висловлюють свій звірячий гнів, як реакцію на радість українців з нагоди безвізового режиму, на те, що свято Євробачення в Києві відбулось на належному рівні, і що Європа долучилась до свята в Києві, відзначаючи його разом з нами.

Ми засуджуємо дії терористів та вкотре закликаємо владу діяти більш рішуче, щоб припинити військові дії на території України. В Європу – без війни і зі справжніми європейськими свободами!

Прес – служба