Протистояння кремлівським агресорам має бути комплексною дією

3 роки ago Інформ центр 0

Окупація Криму путінськими агресорами не лише перетворює півострів на небезпечну військову базу і пряму загрозу мирній Європі. Не меншим лихом виглядає знищення екології АРК. Крим завжди мав проблеми екологічного характеру. Україна докладала значних зусиль для того, щоб оживити півострів після Другої світової війни і заподіяної Криму шкоди не лише гітлерівськими окупантами, але й сталінськими злочинцями-енкаведистами.


Зараз сталінську політику тотального знищення півострова – людей, флори і фауни продовжує путінський режим.
В АРК же другий рік поспіль продовжується безжалісна вирубка і без того нечисельних лісів — їхня площа становить трохи більше 10 відсотків від загальної площі півострова. Прямі збитки можемо обчислити в мільйони гривень, але важливішим є те, що такі дії окупантів становлять загрозу для подальшого існування Криму як рекреаційної зони і несуть прямі загрози екологічному стану всього чорноморського басейну.
Дії окупантів загрожують і екології Чорного та Азовських морів. Азовське море має сумну перспективу перетворитись в Чорноморську затоку. Про це сьогодні говорять, б’ючи на сполох, українські вчені, які досліджують проблематику моря. Будівництво Керченського мосту, яке ведеться в аврально-політичному темпі, без відповідного детального вивчення самої можливості будівництва та екологічних наслідків в перспективі, може вже в найближчому майбутньому призвести до масового винищення живих організмів. Зникне низка мешканців Чорного і Азовського морів, зокрема, дельфіни, які вже нині занесені до Червоної книги.


Прокуратура Автономної Республіки Крим, відповідно до Кримінального кодексу України, відкрила кримінальне провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки при будівництві мосту через Керченську протоку між територією Росії та окупованим півостровом Крим.
Це приклад протистояння путінським агресорам, який має перспективу розвитку аж до Міжнародного кримінального суду ООН в Гаазі. А таку кримінальну справу, очевидно, Україні потрібно ініціювати, тому що путінський режим своїми діями вчиняє злочин проти людства. Необхідно добиватися такого рішення на рівні Ради безпеки ООН, незважаючи на спротив Кремля, який він чинить завжди в таких випадках.
Але для того, щоб протистояння путінським агресорам стало комплексною дією, подібні кримінальні провадження мають ініціюватись практично за кожним фактом подібних порушень з боку Кремля на території окупованої України.

Микола Голомша

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008030207790&fref=nf&pnref=story