Ще одна особливість французьких виборів

3 роки ago Інформ центр 0

Нещодавно відбулися президентські вибори у Франції, перемогу на яких здобув, як відомо, Емманюель Макрон. Політичні аналітики та експерти з різних боків висвітлили результати президентських перегонів, ґрунтовно оцінили їх результати, вибудовували ймовірні варіанти розвитку подальших подій і т.і. Однак був ще один, на наш погляд, дуже важливий аспект виборів, на який не звернули увагу аналітичні спільноти.

Йдеться про імовірність втручання третьої сторони у хід президентських виборів та можливий сторонній вплив на їх остаточні результати. Мова, звісно, йде про «кремлівський фактор». Цікаво було з цієї точки зору подивитися чи спрацює у французьких реаліях «чинник Трампа». Якщо так, то яким чином?

Ці вибори мали відповісти на питання: чи зробили висновки представники політичної еліти країни та її спецслужби з виборів президента Сполучених Штатів? І це важливо було не тільки для власне Франції, а й для європейської спільноті в цілому. За період, що пройшов з часу виборів президента США, треба було знайти дієвий антидот путінському гібридному тероризму.

Зважте самі. Виборчі дільниці у країні закрилися о 21-00 за київським часом, а вже о 21-18 з’явилися попередні результати, а ще через декілька хвилин Марін Ле Пен поздоровила свого супротивника з перемогою на президентських виборах. Погодьтеся, гідний приклад для наших політиків як треба себе поводити у політичних баталіях.

По-друге. У ході президентської кампанії, коли шанси Ле Пен на перемогу стали зовсім примарними, у засобах масової інформації були оприлюднені компрометуючі матеріали на Макрона, у яких його звинувачено у причетності до нетрадиційної сексуальної орієнтації. Та у даному випадку кремлівські тролі, які, за свідченням ЗМІ, і стояли за цими діями, отримали рішучу відсіч. Вже через кілька днів у ЗМІ з’явилася інформація про те, якими шляхами така «качка» потрапила до французького виборця і навіть названо ім’я конкретного виконавця. Думаю, що така оперативність має послати у глибокий нокдаун кремлівських ляльководів.

Отже, кремлівська авантюра у Франції провалилась та показала іншим країнам, що путінські хакери не такі вже й всесильні. Дошкульна поразка може спонукати Кремль до ще більшої витонченості у здійснені своїх авантюр, однак сподіваємося, що перелом, якщо ще не стався, то наближається. Західні політичні еліти, здається, досить предметно зрозуміли всі загрози, які виходять з путінського оточення, та навчились їм протиставляти дієві інструменти спротиву.

С.Балло, аналітик