Пам’ятаємо про нескорених

5 років ago Інформ центр 0

8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. Це пам’ятний для нашої країни день, який відзначають в річницю капітуляції нацистської Німеччини.

В Україні дату 8 травня почали відзначати з 2014 року. 9 травня в нашій країні вже традиційно святкують як День перемоги у Другій світовій війні.

Нагадаємо, 8 травня1945 рокуАнтигітлерівська коаліція прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.

В листопаді 2004 року Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 8 та 9 травня були проголошені Днями пам’яті та примирення.

8 травня, в День пам’яті та примирення, важливо нагадати українцям та міжнародній спільноті про місце України на аренах світової війни, про витоки антинацистської позиції Організації українських націоналістів (ОУН), про український рух опору, про ідеологічне протиборство Української повстанської армії і Третього Рейху.

 

Ми пам’ятаємо і не забудемо ветеранів війни і всіх захисників та патріотів України. Червоні квітки маків – це символ нашої шани всім загиблим проти фашизму в тяжкій трагедії – Другій світовій війні. В День пам’яті та примирення  ми також повинні пам’ятати про понад 60 мільйонів жертв нацизму у світі, серед яких понад 9 мільйонів українців – військових, підпільників та цивільних.

Сьогодні знову постає тінь неонацизму, який продукується путінським режимом у Кремлі. Російська агресія – це виклик світовій спільноті, європейським демократичним цінностям та іспит на міцність кожного українця, це тяжкий шлях до нашої справжньої незалежності.

Слава Україні! Слава всім патріотам та захисникам неньки України! Пам’ятаємо, перемагаємо!