Відкритий лист до керівництва держави щодо незаконної забудови території Сінного ринку

3 роки ago Інформ центр 0

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

ГРОЙСМАНУ В.Б.

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

ПОРОШЕНКУ П.О.

 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 

 Вельмишановні Володимире Борисовичу  та Петре Олексійовичу!

 

                                Ми звертаємось до вас по допомогу!

 

Звертаємось до Вас від імені мешканців 34 житлових будинків, які розташовані у Шевченківському районі міста Києва, навколо будівельного майданчика на місці злочинно зруйнованого Сінного ринку, а саме будинки по вулицям:

Бульварно-Кудрявській: 9,11,11а,11б,15,19, 19б, 21б, 23

Олеся Гончара: 28, 28б, 30а, 32б, 32в, 36а, 36б, 38а, 40а, 42а, 42б, 44, 46, 48

Ярославів Вал – 21є; Чеховський пров.: 2, 4, 6, 8, 10

Особливу тривогу у мешканців викликає масштабне будівництво житлового комплексу, який цинічно назвали – «Ярославів град». Тут планується звести, на місці злочинно зруйнованого Сінного ринку, цілий спальний район  (Нью-Троєщину) в безпосередній близькості до буферної зони Софії Київської,

14 багатоповерхівок  з домінуючим  25-ти поверховим монстром.

Мешканці, прилеглих до будівельного майданчика будинків, стурбовані станом будинків, у яких вони проживають.

За цей рік у багатьох історичних будинках з’явились тріщини, які  призводять до руйнації домівок. У лютому місяці ц.р. від невірного підкопу будівельників, у дворі будинку Бульварно-Кудрявська, 15, обвалився паркан. Мешканці будинку стурбовані таким фактом, бо ще одна помилка працівників будівництва, і може поїхати їх будинок.

Будівельники порушують  санітарні норми  так, у жовтні 2016 року будівельники помилково, як вони стверджують, запустили під будинок на Гончара 32в, який стоїть порожній, каналізаційні води з будинків вулиці Бульварно-Кудрявської, коли підвал  цього будинку був переповнений, всі нечистоти пішли до підвалу будинку Гончара 30в, оскільки вони пов’язані між собою. Біля місяця, поки розібрались, у подвір’ї стояв сморід та грязюка.  До речі, до цих пір забудовник не почистив нечистоти та не вивіз будівельне сміття.

 

Будівництво працює і вдень, і вночі, і у святкові дні, і у вихідні. Поліція, яку неодноразово викликали мешканці будинків, не може захистити їх від свавілля забудовників, будівельники просто не звертають увагу на них, і продовжують працювати.

Виникає дуже багато запитань з приводу законності цього будівництва, оскільки:

  1. Історико-містобудівне обґрунтування (ІМО) підписано одноособово заступником міністра Тамарою Мазур, без погодження з Науково-методичною радою з питань охорони культурної спадщини при Міністерстві культури України.
  2. На дане будівництво відкрито кримінальні справи: №120161000100007599, за ознаками злочину, передбаченого ст.356КК України, №42017101100000125, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.366 КК України.

Житловий комплекс, налічуватиме приблизно 3000 чоловік, а це маленьке місто, яке міська влада, спільно з Мінкультом України дозволили розташувати в історичному ареалі Києва. Неодноразові спроби  притомної частини архітектурної спільноти, охоронців культурної спадщини, громадських активістів накласти мораторій на забудову в  історичному центрі Києва наражалась на супротив частини депутатського корпусу Київради – представників інтересів забудовників. Відсутність Генерального плану, зоннінгу, лобісти забудовників на керівних посадах в КМДА – все  це призводить до руйнівних перетворень в історичному ареалі міста, загрози транспортного колапсу, екологічної безпеки столиці. Бо кожен новий будмайданчик супроводжується варварським знищенням  зелених насаджень. Міська влада глуха до звернень киян , які вимагають дотримання історично визначеного співвідношення між природними та урбаністичними територіями.  Інтенсивна забудова мікрорайону вже призвела і  призведе до ще більшого  транспортного колапсу,  дефіциту дитячих садочків, шкіл, лікувальних закладів, оскільки будуються лише готельно-житлові, житлові та розважальні комплекси. Повністю відсутнє будівництво соціальних об’єктів. Все це викликає велике соціальне напруження.

 

Шановні Володимире Борисовичу та Петре Олексійовичу!

 

Мешканці будинків навколо будівництва на місці злочинно зруйнованого Сінного ринку вимагають :

 

– зупинення будівництва та розгляду нового проекту, з урахуванням побажань місцевих мешканців, як це гарантує Конституція України;

– скликання Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України, оскільки мова йде про територію історичного ареалу м.Києва;

– проведення громадської експертизи, щодо законності та правомочності цього будівництва.

 

Загальна інформація:

1). Адреса проблемного будівельного майданчика:

Київ, вул.Воровського17, який поділено на три земельні ділянки:

вул. Воровського15-а ( вул. Бульварно – Кудрявська 15а),

вул. Олеся Гончара 38-б і 48/2,

2). Власник цих земельних ділянок:

Від 17.07.2014р є компанія « СОЛІД БЛЮ АССТЕС ЛІМІТЕД»,

Директор: Марагкакі Е.

Лондон, вул,314322 Perenr,Морлі Хауз,5 поверх,Wib 3BG, т:8199746.

3). Підрядник та замовник: ПАТ ХК «Київміськбуд».

Адреса : 01010, м. Київ, вул.Суворова 4-6.

Віце-президент правління, забудовник – Дудурич Василь Миколайович –

керує будівництвом на місці зруйнованого Сінного ринку.

4).Заступник замовника:

Емпоріум Пропертіз. Адреса – м.Київ, вул. Переславська 34-б.

Директор: Перехрест Олександр Миколайович, 063 333 33 36.

5) Виконувач будівельно-монтажних робіт – ТОВ Грантис.

6) Архітектор – Бородкін Юрій Миколайович, Київ, 01030, вул. Богдана Хмельницького 80,ООО « Творча архітектурна майстерня»,

т: 230 80 22, 067 769 99 66, 067 763 31 60.

7). Площа земельної будівельної ділянки – 1,9816 га.