Мінські домовленості не є міжнародно-правовим договором і є юридично нікчемними

4 роки ago Інформ центр 0

5 травня в інформаційному агентстві «Українські новини» пройшла прес-конференція на тему «Правова експертиза Мінських угод «Громадським Інститутом права і суспільства». Висновки. Аналіз. Пропозиції», в якій взяли участь заступники голови Політичної Партії «ПАТРІОТ» Андрій Хома та Галина Климович.

В конференції також взяли участь знані українські правники: депутат Верховної Ради II-IV та VI скликань, президент «Громадського Інституту права і суспільства» Юрій Кармазін, віце-президент цього ж Інституту, кандидат юридичних наук, доцент, народний депутат України I-III-го скликань, суддя Конституційного Суду України (2006-2015 рр.) Віктор Шишкін та суддя Конституційного суду (2006-2010 рр.), голова КС (2006-2007 рр.), суддя Верховного суду України (1997-2003 рр.), віце-президент «Громадського Інституту права і суспільства» Іван Домбровський, а також народний депутат України нинішнього скликання Надія Савченко.

На конференції правники представили громадськості правові висновки Мінських угод, заявивши про їх юридичну нікчемність.

«Аналізуючи доступні нам матеріали, ми прийшли до висновку, що «Мінські угоди» не є міжнародно-правовими договорами, а є лише політичними домовленостями, отже їх виконання залежить від доброї волі держав», – зазначив Кармазін.

Кармазін також наголосив, що, аналізуючи комплекс заходів від 12 лютого 2015 року по виконанню Мінських угод, експерти переконались, що цей документ складений без дотримання правових норм та всупереч змістовно-логічним правилам складання документів, які визначають права і зобов’язання сторін і забезпечують їх виконання.

«Конкретні виконавці визначені не по всіх зобов’язаннях. З 28-ми зобов’язань по цих документах – 20 покладені на Україну, 6 – на ОБСЄ, а на Росію і «ополченців» покладено лише одне зобов’язання – пункт 10. Не у всіх випадках визначені конкретні періоди або дати виконання, по структурі документів зобов’язання викладені у черговості, яка суперечить їх взаємозв’язку між собою», – підкреслив Кармазін.

«Жодного іншого зобов’язання на Росію не покладено. Вони взяли на себе лише функцію спостерігача… Ці документи нелогічні та юридично нікчемні. Такі угоди ніколи не будуть виконані. І якщо кожного дня повторювати, що альтернативи цим угодам немає, то у нас буде 100-літня війна», – попередивШишкін.

Правники також уточнили, що в разі невиконання Мінських угод для Росії не буде ніяких правових наслідків, оскільки і особливих зобов’язань, крім ролі спостерігача, у неї немає.

Експерти назвали помилковою позицію влади України щодо відсутності альтернативи Мінським домовленостями, вказавши, що для реальної зміни ситуації на сході України зацікавлені суб’єкти повинні розробляти і пропонувати нові варіанти домовленостей в різних форматах, оскільки вирішення конфлікту на Донбасі шляхом реалізації Мінських домовленостей в їх нинішньому форматі – неможливе.

«Ми погоджуємось з висновком про юридично-правову нікчемність Мінських угод і закликаємо владу до пошуків альтернативних форматів відновлення миру в Україні, в тому числі, повернення до Будапештського меморандуму», – підкреслила Галина Климович.

Також експерти наголосили на необхідності зміни формату подальших переговорів, вказавши, що поведінка президента України в цьому питанні є спекулятивною.

 

Прес-служба партії