Безпрецедентний судовий процес. Чекаємо обґрунтоване рішення.

3 роки ago Інформ центр 0

Подія, про яку пафосно повідомляв генпрокурор Юрій Луценко з екранів українських телеканалів, – сталася: вчора, 4 травня, Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

Вислухавши сторону захисту Януковича, суд частково задовольнив клопотання захисників і дозволив Віктору Януковичу приймати участь у судових засіданнях по відеозв’язку.

Після чого підготовче засідання було перенесено на 18 травня.

Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що заарештовано майже 1,5 млрд доларів екс-президента Віктора Януковича і його поплічників і що ці кошти вже перераховані в держбюджет України.

Конфісковані у екс-президента Віктора Януковича кошти повинні піти на посилення силового блоку України, соціальні потреби військових і інших верств населення, – заявив в той же день президент України Петро Порошенко, виступаючи на церемонії передачі прикордонникам сучасних засобів радіозв’язку, які Україна отримала від США.

«Я приїхав сюди після доповіді Генерального прокурора і Секретаря Ради національної безпеки і оборони про те, що завершено слідство, прийнято рішення суду – і сьогодні в нуль годин воно вступило в законну силу – про конфіскацію одного мільярда 400 мільйонів доларів, які належали колишньому президенту і його оточенню. Ці гроші були вкрадені у народу України, витягнуті з кишені кожного українця. І сьогодні нашими спільними зусиллями, завдяки слідчим Генпрокуратури, ми цю справедливість відновили і повернули ці кошти до державного бюджету. Сьогодні була натиснута кнопка – і гроші з заблокованих рахунків зараховані на рахунок державного казначейства», – похвалився Петро Порошенко.

У свою чергу генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що 28 квітня рішення суду по коштах Януковича вступило в законну силу, оскільки закінчився місячний термін для подання апеляції.

Також Луценко зазначив, що кошти, вкрадені екс-президентом Віктором Януковичем і його оточенням, виводилися з України через ряд компаній.
«Кошти, вкрадені різними способами на території України тодішньою владою, через близько 500 компаній виводилися з України. Через ряд офшорних компаній потрапляли у «всесвітню мийку». Відстежити їх точне походження три роки намагалися слідчі ГПУ, служби фінансового моніторингу, наші колеги за кордоном по наших запитах… Всі кошти, які в 2014 році після Революції Гідності були заморожені на рахунках в Ощадбанку, Ексімбанку, Приватбанку, зараз підлягають конфіскації у державне казначейство», – заявив генпрокурор.

Після чого ми чули анонсування Луценком початку безпрецедентного для України суду над президентом-втікачем, на якому «судитимуть не тільки Януковича, а і його кремлівських господарів».

За словами генпрокурора, цей суд докорінно відрізнятиметься від політичних судилищ часів Януковича.

«Я впевнений, що на цьому процесі буде дотримано усіх прав підсудного, гарантованих українським законодавством», – заявив Луценко, додавши, що на процесі українські прокурори будуть представляти не лише державу Україна, а й «виступати від імені тисяч убитих, десятків тисяч поранених, мільйонів біженців з українського Криму та Донбасу…Це не буде процесом помсти, бо ми потребуємо справедливості і нехай торжествує закон», – наголосив генпрокурор.

Гідна промова, хоча й багато пафосу. Безсумнівно лише одне: людина, яка вчиняла злочини проти українців, має бути покарана.

Однак, що ми бачимо далі? Захист Янукович відразу критично відреагував на слова Луценка.

«Я повністю спростовую цю інформацію… У мене на руках є виписки по рахунках Віктора Януковича з «Ощадбанку». Там зовсім інша сума: мова йде про 28 мільйонів гривень, які заарештовані і які не конфіскуються зараз», – заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

Далі, нардеп Сергій Лещенко заявив про порушення в питанні конфіскації «грошей Януковича», зокрема, що суд в Краматорську прийняв рішення, визнавши винним номінального власника однієї з фірм Сергія Курченка – Аркадія Кашкіна, і що справу стосовно Кашкіна було відкрито 15 березня 2017 року, а вирок суду був вже за два тижні – 28 березня 2017 року.

«Два роки тому цей же Кашкін уже був судимий за те, що за 500 доларів продав свої паспортні дані і став фіктивним господарем компанії Курченко «Газ Україна-2020»… Якщо два роки тому суд сказав, що Кашкін не брав участі у фінансово-господарській діяльності цього підприємства та не отримувалася від неї прибутку, то тепер Кашкін перетворився в повноцінного «члена злочинної організації Януковича-Курченко», – зазначив Лещенко.

Крім того, за словами депутата, цим рішенням суду зроблено спецконфіскацію коштів, які були арештовані за зовсім іншим кримінальним провадженням.

«Те, що зараз конфіскують, було заморожено багато місяців тому в рамках справи щодо Арбузова, якому інкримінували розтрату держбюджету при створенні відомчого телеканалу. Яким чином ці кошти перекочували до справи Курченка і його фіктивного директора Кашкіна – незрозуміло», – обурився Лещенко.

Піддали сумніву заяву Генпрокурора й інші політики, звинувативши владу в піарі, а не в бажанні довести вину Януковича в суді.

Отже, спостерігаючи за гучними заявами одних і не менш гучною критикою інших, ПАТРІОТИ відзначають: те, що Янукович та його оточення крали з держбюджету України, розробляючи злочинні схеми, – народ України знає, бо бачив їх незліченні багатства. Щодо цього думка в українців уже сформована.

А от після гучного анонсування правоохоронцями початку «безпрецедентного судового процесу», українці мають побачити, як вправно цими правоохоронцями буде доведена вина Януковича в суді, і якими саме даними будуть оперувати прокурори. Оскільки, за інформацією ПАТРІОТІВ, сума так званих «грошей Януковича», які підлягають поверненню в Україну, – суттєво зменшилась.

Перші слідчі, які займались розслідуванням «грошей Януковича» та його оточення, оперували інформацією у 100 млрд доларів. Повернення 1,5 млрд доларів в бюджет, про які сьогодні заявляє влада, – це надто мало. А державна зрада Україні, у якій сьогодні має бути звинувачений Янукович, – це взагалі ціла низка документів, які мають бути представлені в суді як безперечний доказ. Якщо їх не буде, то цілком можливо, що захист екс-президента-втікача оскаржить звинувачення в Європейському суді. І, якщо не дай Боже, таке стане можливим, то Україні доведеться ще й сплачувати кошти Януковичу.

Отже, чекаємо на безпрецедентний судовий процес, на якому оперуватимуть фактами та документами, а не емоціями.

Прес-служба партії