Вибух авто СММ ОБСЄ – спецоперація Москви

5 років ago Інформ центр 0

23 квітня на Луганщині, в районі села Пришиб, під час здійснення патрулювання в районі цього населеного пункту підірвався автомобіль моніторингової місії ОБСЄ. Внаслідок вибуху було поранено двох членів СММ – громадян Німеччини та Чехії, один член місії – медичний працівник зі США – загинув.

«Село Пришиб в Луганській області, де підірвався патруль СММ ОБСЄ, перебуває під контролем сепаратистів з моменту початку війни в Україні в 2014 році», –  повідомив спікер Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

У Міністерстві закордонних справ України розглядають вибух автомобіля Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні як «підтвердження спроб Москви та її маріонеток залякати спостерігачів ОБСЄ».

«Розглядаємо серйозний інцидент, що стався на території контрольованій підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями як підтвердження спроб Москви та її маріонеток залякати спостерігачів ОБСЄ, звести нанівець зусилля України та СММ щодо стабілізації ситуації на лінії розмежування», — зазначається у заяві.

В МЗС Україні закликають Росію «виконувати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей та вжити всіх невідкладних заходів з тим, щоб негайно припинити провокації проти спостерігачів ОБСЄ, а також гарантувати повну їх безпеку та безперешкодний доступ СММ до всієї окупованої території ОРДЛО, включно до тимчасово неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону».

СБУ внесла відомості про факт підриву до Єдиного реєстру розслідувань, назвавши його терактом.

НАТО, ОБСЄ відразу заявили про вимогу негайно розслідувати даний інцидент.

«Ми єдині в тому, що вчорашній інцидент недалеко від лінії зіткнення на Донбасі має бути розслідуваний ретельно, швидко, повністю транспарентно. І щоб, хто б не був винен у цьому інциденті, щоб ця людина чи люди були притягнені до відповідальності», – заявив і собі російський міністр закордонних справ Сергій Лавров під час спільного брифінгу із головою дипломатії ЄС Федерікою Могеріні.

За словами Лаврова «треба зібрати всі факти, не допустити, щоб і ця трагедія стала приводом для політичних спекуляцій».

Проросійські видання відразу написали, що авто підірвалось на протитанковій міні.

Таку ж версію спочатку озвучив і радник міністра МВС Арсена Авакова – Антон Геращенко.

«Очевидно, що співробітники місії ОБСЄ стали жертвами тотального мінування терористами доріг на окупованій частині України, – зазначив він.

Але спеціалісти військової справи відразу назвали заяву Геращенко нісенітницю, а удавану стурбованість Лаврова – дешевою клоунадою.

«Протитанкова міна розрахована на знищення легкої броньованої техніки або ж танка. Але коли подивитись на фото підірваного авто – чітко бачиш, що воно було підірвано на двох фугасах. Скоріше всього, ці фугаси були керовані. Ми бачимо, що машина місії стоїть трохи далі від ями,  розвернута задня частина авто, а на передній частині автомобіля навіть вікна не розбиті! Та міна б не тільки вікна, всю машину розірвала б на шматки! Далі: чому в авто не відірвані, а лише обгорілі колеса, чому відкриті передні двері? Виникає і багато інших запитань. Тобто, характер пошкоджень авто місії ОБСЄ говорить про те, що його підрив був спланований і керований двома фугасами», – зазначили експерти-ПАТРІОТИ.

Щоб зробити висновок про винуватців цієї трагедії, перш за все треба поставити питання: кому це вигідно? Безсумнівно, не Україні.

Отже, спостерігаємо чергову спецоперацію Кремля, який ще й удавано вилуплює очі, дивуючись: хто ж це зробив? Та ще й на камери говорить про якісь політичні спекуляції, вимагаючи справедливого розслідування.

Чергова брехня, чергове блюзнірство, чергова трагедія…

Прес-служба