Василь Сліпак

4 роки ago Інформ центр 0

У перші років десять-п’ятнадцять нашої незалежності українські експерти-політологи, а також політичні діячі скаржилися на те, що у нас немає свого пантеону героїв. А отже ми приречені на те, щоби вічно експлуатувати образи Бандери, Шухевича та інших видатних особистостей минулої доби. З новітніх – може хіба що В’ячеслав Чорновіл міг би претендувати на такий титул, але цього замало, розмірковували вони.

Наразі, у час, коли йде війна за український Донбас, коли гинуть кращі сини нашої Батьківщини, коли знівечено долі десяткам тисяч людей, котрих перетворено в інвалідів, коли з’явилося кілька тисяч вдів та дітей війни, на фоні цих страхіть з’являється й новий пантеон національних героїв. І Василь Сліпак – один із найбільш яскравих прикладів цього явища.

Трохи біографії

Василь Сліпак народився у Львівській області. Вихованець Львівської хорової капели “Дударик”. Закінчив Львівську консерваторію (зараз – Музична академія ім. М. Лисенка) у 1997 р. У 1994 р. Василь виграв конкурс у французькому місті Клермон. Після цього він два роки їздив до Франції, співав там, аж поки в 1996 р. йому не запропонували залишитися там назавжди. Після завершення навчання у Львові його запросили до Паризької опери. Він зробив серйозну сольну кар’єру в Європі. Також проходив до фіналу конкурсів у Будапешті, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Парижі.

Арія “Тореадор”, за виконання якої Василь здобув приз “Найкращій чоловічий виступ” на міжнародному фестивалі оперних співаків в Армелі. 19 років Василь Сліпак прожив у Франції, співав у паризькій Ґранд-опера.

 

Але з початком революції Гідності в Україні кинув європейську кар’єру та повернувся на Батьківщину. Брав участь у Майдані. Потім подався у волонтери. Організува та приймав активну участь у діяльності   волонтерської організації Fraternité Ukrainienne (“Українське братство”).

Згодом Сліпак пішов воювати у 7-й окремий батальйон ДУК. Обрав собі позивний “Міф” – це скорочено від Мефістофель, що з опери “Фауст”. Часом співав товаришам на фронті українських пісень.

Після завершення бойових дій, як зізнавався сам Василь, він хотів би повернутися працювати до Франції. Але не судилося. 29 червня 2016 року під Донецьком обірвалося серце великого патріота. Йому було лише 42 роки.

Цими днями Василю Сліпаку присвоєно звання «Герой України» (посмертно).