Рішення про абонплату за газ має бути скасовано

3 роки ago Інформ центр 0

Рішення про абонплату за газ має бути скасовано, НКРЕКП має піти у відставку, а НАБУ має розслідувати чому Д.Вовк діє інтересах Фірташа, облгази – націоналізувати.

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг ввела в дію з квітня цього року абонентську плату за розподіл газу. Нові тарифи є абонплатою за підключення до системи газопостачання та сплачуються щомісячно на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання.

Що це означає для простого споживача? Населення, що користується газом в середньому буде сплачувати 92 грн на місяць. Але найголовніше, що ці гроші отримає Фірташ, адже 70% розподільчих мереж, які будуть отримувати ці гроші, знаходяться в управлінні його «Регіональної газової компанії». Таким чином тільки за рік Фірташ та його друзі отримають від населення близько 17 млрд. грн. І це будуть живі гроші, адже абонплата за газ не буде підпадати під субсидію.

Фірташ вже давно є монополістом на газовому ринку України, в його «Регіональну газову компанію» входять 28 компаній з 40, які є на ринку. До бенефеціарів газорозподільчого бізнесу Фірташа також входять його соратники – Сергій Льовочкін із сестрою, депутати від «Оппоблоку» Бойко та Фурсін. І от замість того, щоб обмежити вплив олігарха на стратегічну галузь країни, НКРЕ вирішує дати йому ще й надприбутки.

НКРЕ має скасувати рішення про абонплату за газ, а його голова повинен негайно піти в відставку. Таке враження, що Д.Вовка нічого не навчив попередній досвід і, уникнувши будь-якого покарання за «Роттердам+», він вирішив «допомогти» всім олігархам в Україні. НАБУ має розслідувати чому цей орган діє в інтересах олігархів.

17 млрд. грн для Фірташа та «Оппоблоку» на рік з кишень українців – означає не тільки те, що «багате» населення України буде платити по 100 грн. на місяць «бідному» олігарху. А ще і те, що таким чином, ми самі фінансуватимемо «п’яту колону» в Україні. Замість того щоб фінансувати українську армію у війні з Росією, ми даємо гроші російським агентам.

Інше рішення, яке вже давно мало би бути прийняте – це націоналізація всіх облгазів в Україні. В умовах війни з Росією це рішення є виправданим, адже облгази і газорозподільчі мережі – це стратегічні підприємства і вони мають бути під контролем держави.

Після спроби Фірташа, за допомогою НКРЕ нахабно забрати у простих споживачів 17 млрд. грн – ми будемо ініціювати законопроект про націоналізацію всіх українських облгазів. Закликаємо всі патріотичні сили підтримати нас у цьому.

 

Політична Партія «ПАТРІОТ» підтримує позицію народного депутата Андрія Левуса та закликає всіх небайдужих патріотів розпочати народну кампанію тиску на владні структури з метою покарання винних за безсовісне здирництво на державному рівні, котре практикує вказана Нацкомісія, добиватися відставки Дмитра Вовка із займаної посади та ініціювання проведення  антимонопольного розслідування стосовно існування «газової монополії Фірташа».