Звернення до громадян та прогресивних сил України

4 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні  Україна поступово  рухається до гуманітарної катастрофи. Наша влада сформована в умовах політичної системи негативного відбору. Її дії контрпродуктивні для суспільства та корисні для олігархії. Вона не має ні волі, ні бажання діяти на виправлення ситуації та реалізовувати програми розвитку.

Наше суспільство ще недостатньо організовано для того, щоб корегувати дії влади та її контролювати.

Сучасна політична опозиція,  сформована те ж на принципах негативного відбору. Всі партії, які себе називають опозиційними, не спроможні згуртувати громадян для дій по налагодженню соціально-політичної ситуації. Їх тактика – це відвертий популізм, а стратегія – прихід до влади.

Розуміючи, що влада та провідні політичні партії, мають вкрай низький рівень довіри,  «старі» та «нові» політики продовжують створювати  політичні партії.  Їх мотивація – скористатися ситуацією і  пройти до влади. При чому, деякі нові партії створюються по старих шаблонах. Вони формуються під конкретного лідера (вождя) і на тіньові гроші.

Така політична практика не призведе до якісних змін в країні. Це підтверджується роботою влади після чергової зміни її вивіски. До влади приходять нові партії та блоки із старими депутатами та міністрами, створюються нові державні органи, а суть влади не міняється. Як контролювали країну олігархи із залежними депутатами та міністрами, так і контролюють. Як права громадян нехтувались, так і нехтуються.

В країні більшість людей налаштовані демократично. Але вони не організовані – не мають своїх політичних структур (всі впливові  партії корупційні, олігархічні). Велика кількість активних громадян не бажають вступати у відомі політичні партії, бо по своїй  громадянській свідомості є вищими ніж наші вожді. Таким чином ми втрачаємо великий політичний потенціал.

У суспільства немає іншого способу реагувати на владу, коли вона вкрай знахабніє, крім  як організовувати Майдани  та блокади.  Але наші Майдани лише окреслюють проблеми та проганяють ненависну владу. Вони не в змозі утворити сучасну систему організації суспільства. В результаті, опісля – до влади приходять чергові драпіжники.

Натомість в країні потрібно утвердити рух за права людини.
Для того, щоб він мав успіх  та результат, потрібно створити потужну загальнонаціональну організацію громадян на дійсно демократичних принципах, яка спроможна буде системно змінити ситуацію в країні. Така організація повинна бути здатною виявляти та делегувати в політику компетентних та порядних громадян. Вона має стати альтернативою нинішній прогнилій  політичній системі. Ця організація своїми діями повинна довести, що владу можливо формувати без кумівства, корупції, клановості – на принципах рівноправності, чесної конкуренції, відповідальності.

Якщо наша мета – змінити країну і ми розуміємо, що роздрібнено у нас не має шансу, то давайте діяти разом, консолідовано та цілеспрямовано. Для цього потрібно створити одну спільну організацію (не припиняючи діяльність вже створених) на класичних демократичних принципах. Тим самим дати  громадянам майданчик для гуртування. І своїми діями  показати приклад суспільству у створенні ефективної політичної системи.

Організація повинна узгодити програму дій, створити та запропонувати суспільству бачення реформування країни, отримати підтримку суспільства, залучити всі демократичні сили на реалізацію програми прогресивного розвитку країни, стати альтернативою теперішній політичній системі. Тоді ми зможемо обирати якісну владу та матимемо систему її контролю та корегування дій.

Василь Петрівний, голова оргкомітету ГО «Асоціація демократичних сил»