14 березня відбудеться святкування непересічної події: відзначення 27-ї річниці першого підняття нашого прапору над українським містом

2 роки ago Інформ центр 0

Важливих дат, пов’язаних із підняттям синьо-жовтого прапора, достатньо. Так, мало хто знає, але першим офіційним державним органом, над яким замайорів український стяг, була сільська рада села Жулин Стрийського району на Львівщині (у лютому 1990 року), а першим містом, у якому офіційно підняли національну символіку над міськрадою, став Стрий (14 березня 1990 року).

«Стосовно прапора в нас якесь історичне безпам’ятство. Буквально кілька днів тому я слухав радіо і йшлося про те, що українському прапору – 25 років. Але чому 25? Насправді 25 років було два роки тому, але не прапору, а офіційному підняттю прапора над Україною. Однак, про це ніхто на державному рівні та у медіа-просторі не згадує. В Стрию кожного року силами громадських організацій ми проводимо відповідні святкування. На жаль, немає належної поваги до перших прапороносців. Я сам піднімав перший прапор над Жидачівською міською радою. Тому мені це так болить», – пояснює депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, а нині правник, заступник голови Львівської обласної організації  Політичної Партії «ПАТРІОТ», громадський діяч  Костянтин Назаренко.

Що ж до столиці, то на щоглі перед київською мерією український прапор замайорів 24 липня 1990 року. Відтак, за деякими відомостями, Київ став дев’ятим містом (серед тодішніх обласних центрів), у якому було офіційно піднято прапор.

Офіційно ж День Прапора було започатковано у 2004 році, коли Президент України Л.Кучма підписав відповідний Указ про святкування цього свята       23 серпня. Однак у цей день не відмічено жодних знакових подій, що пов’язані із державним прапором!

Історично, цього дня 1939-го року у Москві підписано Пакт Молотова-Ріббентропа. Тому вся Європа сумує, означивши цей день як Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму. Особливі траурні заходи відбуваются у Прибалтиці. А ми святкуємо, урочисто піднімаючи державні прапори. Мабуть в Україні цього дня відбулася якась важлива подія… Так, відбулася: 23 серпня 1995 р. позачергова сесія севастопольської міськради прийняла антизаконне рішення про визнання російського правового статусу міста Севастополя.

Є пояснення і логіки Л.Кучми. Парламент Росії 22.08.1991 р. прийняв постанову “Об официальном признании и использовании Национального флага РСФСР”, а Президент Російської Федерації Б.Єльцин видав 20.08.1994 Указ “О Дне Государственного флага Российской Федерации”.

І рівно через 10 років Кучма видає Указ Президента України:

«На вшанування     багатовікової     історії      українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання  поваги   громадян   до   державних   символів   України

п о с т а н о в л я ю:

  1. Установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня».

Якщо вдуматися, то це не що інше як концентрований вираз меншовартості. Видати ідентичний Указ, щоб святкувати таке ж свято наступного дня після російського. А хто готував Кучмі цей Указ? В цей період главою президентської адміністрації був Віктор Медведчук – кум Путіна і головний лобіст інтересів Росії (за його ж публічним визнанням). От все і встало на свої місця!

А якщо згадати, що в цей же день у 2014 році розпочався ввід військ Росії на Донбасі, що призвело до Іловайської трагедії, то стає очевидно, – цього дня нічого святкувати не можна! Тим більше День Державного Прапора.

 

Тому Політична Партія «ПАТРІОТ» виступає з ініціативою започаткування широкого громадського обговорення питання про перенесення святкування Дня державного прапора з 23 серпня на 14 березня чи 24 липня , виходячи із міркувань відновлення історичної справедливості.

Пропонуємо нашим обласним партійним організаціям в інших областях, громадським організаціям та активістам долучитися до такої дискусії та почати відновлювати історичну пам’ять. Доцільно було б також проводити опитування: «Чи відомо Вам, яке місто і коли першим підняло український прапор?»

Прес-служба партії «ПАТРІОТ»