Це ще не «Уотергейт», але….

4 роки ago Інформ центр 0

На тлі наших внутрішньополітичних подій, пов’язаних з блокадою ОРДЛО, черговим зростанням тарифів на електроенергію та іншими резонансними подіями, увагу автора привернуло розгортання, а вірніше продовження, подій навколо нинішнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа та його конфлікту з американським розвідувальним співтовариством, що розгорнувся ще у ході президентських перегонів.

Справа у тім, що ще до моменту оголошення результатів виборів 45-го президента Сполучених Штатів аналітики розвідки США прийшли до висновку, що Росія намагалася допомогти Трампу виграти вибори,  дискредитуючи кандидата у президенти від демократів Гілларі Клінтон і її партію за допомогою кібер-атак.

Д.Трамп заперечував у дещо своєрідній манері контакти свого штабу з Москвою в останній рік перед виборами. Росія також заперечила всі звинувачення.

Однак останніми днями подіям навколо цієї теми було надано нового імпульсу.

За інформацією агентства  Reuters, Комітет з розвідки Палати представників Конгресу США проведе розслідування щодо зв’язку штабу Д.Трампа та Росії під час виборчої кампанії.

“Ми досягли письмової згоди між меншістю і більшістю в розвідувальному комітеті Палати представників, що ми будемо розслідувати твердження про змову Росії з виборчим штабом Трампа”, – заявив конгресмен від Демократичної партії Адам Шифф.

Розслідування комітету буде сфокусоване на кібер-атаках з Росії та зв’язках між представниками РФ та членами виборчих штабів у США, а також обміну таємною інформацією.

З іншого боку, колишній президент США від Республіканської партії Джордж Буш-молодший підтримав ініціативу докладного розслідування зв’язків оточення Д.Трампа з представниками російського уряду. Це він підкреслив під час інтерв’ю програмі “Today” американського центрального телеканалу NBC.

У цьому ж інтерв’ю  екс-президент Джордж Буш підтримав ініціативу голови Спеціального комітету Сенату США з питань розвідки сенатора Річарда Берра щодо призначення спеціального прокурора для розслідування цього питання, який не залежатиме від генерального прокурора США, призначеного Трампом на посаду цього місяця.

Таким чином, приведені факти свідчать про те, що американські розвідники нічого не забули нинішньому американському президентові (мається на увазі певні висловлювання з його боку про начебто певну некомпетентність розвідок), вони продовжують доводити до логічного кінця справу із російським втручанням у перебіг президентських перегонів у США. На їхню користь також грає система стримувань та противаг, котра існує у американській політичній системі. Подальший перебіг подій покаже наскільки ефективно вона спрацює на цей раз. Але погодьтесь, вже зараз ця справа набуває певного «уотергейтського» забарвлення, чи не так?

С.Балло, аналітик