Київський апеляційний адмінсуд залишив у силі рішення суду першої інстанції, який визнав правомірним формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам+

4 роки ago Інформ центр 0

Про це повідомила народний депутат України Вікторія Войціцька .

“Апеляція програна. Швидке українське правосуддя явно не захищає інтереси людей. Сьогодні відбулось засідання Київського апеляційного адміністративного суду, де суд став на сторону олігархів, підтримавши формування тарифів на вугілля за схемою «Роттердам +». Для простого розуміння. В країні йде війна, на окупованих Росією територіях видобувається антрацитове  вугілля, якого немає на решті території України. Для того, щоб не закуповувати вугілля в окупантів, НКРЕКП запропонували імпортувати це вугілля за європейською ціною. Тарифи на електроенергію підвищили саме через це”, – написала Войціцька.

При цьому, за словами депутата, за статистикою, за 2016 рік Україна імпортувала лише 1,6% антрацитового вугілля. Решту антрацитного вугілля – 98,4%, Україна купувала на окупованих Росією територіях і платила як за імпортоване вугілля з ПАР або Австралії.

В результаті, ми переплатили більш як 10 млрд грн за «Ротердам+» з Донбасу.

“Ні обіцяної незалежності від вугілля із зони АТО для держави, ні справедливих тарифів на електроенергію для народу – лише надприбутки для олігархів, власників шахт, електростанцій і “смотрящіх”, – наголосила Войціцька.