Заява до 3 –ї річниці незаконної окупації Криму

4 роки ago Інформ центр 0

Новітня історія України сповнена новими датами та подіями. 26 лютого – одна з них, що пов’язана з окупацією та анексією Криму.

З 1991 року російське керівництво неодноразово робило спроби захопити Кримський півострів або під приводом запровадження інституту президентства на чолі з Мєшковим, або вдаючись до незаконної розбудови дамби на косі Тузла, тримаючи при цьому потужний арсенал своєї бази Чорноморського флоту та деякі інші випадки.

Загалом традиційно Москва завжди розглядала півострів як військово-стратегічний форпост для просування своїх інтересів на Захід у протистоянні з НАТО.

Ми, громадяни усієї України, заявляємо рішучий протест протиправному вторгненню країни-агресора Російської Федерації на територію іншої суверенної держави України, зокрема на територію Криму, частину Луганської та Донецької областей.

Ми покладаємо усю повноту відповідальності за десятки тисяч смертей в Україні, за викрадення, пограбування, ґвалтування, каліцтво, захоплення, знищення майна і багато інших злочинів проти людяності безпосередньо на керівництво Російської федерації.

Ми привертаємо увагу усього світового співтовариства та лідерів держав на звірства, які вчиняються в частинах протиправно захопленої території суверенної держави Україна посланцями Кремля, зокрема найманцями, регулярними військовими частинами, іншими їхніми посіпаками.

Звертаємо увагу на незаконне постачання зброї, боєприпасів, важкого озброєння через незаконно захоплені Росією (уже не контрольовані нами) українські кордони під видом так званих «гумконвоїв», після яких відразу посилюються обстріли мирних територій України, зі штучним створенням через систему усіх своїх, в тому числі світових, засобів масової інформації ілюзій, що ці обстріли здійснюються буцімто українською армією.

Вище керівництво Російської Федерації напряму керувало і керує усім процесом незаконного захоплення територій, забезпечує та керує усім процесом війни та терору.

Не тільки ми, а й світова громадськість бачить порушення принципів міжнародного права, скоєння злочинів проти людяності, захоплення не тільки чужої території, а усього майна громадян, що спричинило цілу лаву біженців як з Криму так і з Донбасу. Ця об’єктивна дійсність нещодавно підтверджена у щорічному звіті Міжнародного кримінального суду у Гаазі, яким визначено, що «окупація Російською Федерацією Криму рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Росією та Україною».

Найпершим дійством московитів стало перетворення Кримського півострова у потужну військову базу.  Розміщення в Криму ядерних боєзарядів зробило з колишньої курортної зони нову порохову бочку Європи та докорінно змінило розстановку військово-політичних сил у регіоні Чорного моря.

Cьогодні ми є свідками політичних і фізичних репресій путінського режиму проти українських патріотів. Арешти за надуманими приводами, примусове психологічне насилля, катування на допитах — ось почерк роботи нинішніх кремлівських катів в Автономній Республіці Крим на Донбасі та власне і на території Росії.

Ми, українські патріоти, констатуємо, що шляхом залякування, приниження, гоніння, морального тиску російська влада домоглася суттєвого зменшення кількості етнічних українців, що проживають на території РФ з 2,94 млн.до 1,93 млн.

Путінці неодноразово вдавались до методів кримінального переслідування осіб, що мають відношення до поширення здобутків української літератури, культури та мистецтва. Одним з таких прикладів є  арешт та утримування під вартою директора Бібліотеки української літератури у Москві Зінаїди Шаріної.

Раптове зникненя людей окремо відмічено у звіті Міжнародного кримінального суду в Гаазі за минулий рік, за даними якого у насильницький спосіб 179 арештованих осіб переміщено на територію РФ та зафіксовані факти примусової мобілізації на військову службу мешканців Криму.

Залишається проблемним питання отримання освіти для випускників кримських шкіл та випускників Донбасу на материковій Україні, які по суті залишаються заручниками окупаційної влади. Створення широкомасштабної і перспективної програми отримання освіти для українців півострова є не лише нагальною потребою, а, передусім, морально-політичною відповідальністю держави перед своїми громадянами. Такі самі проблеми стосуються і українців з окупованих територій Донбасу.

Одночасно ми звертаємо увагу керівництва нашої держави на необхідність захисту українців в Криму та на тимчасово частково окупованих територіях Луганської та Донецької областей, які фактично залишились без підтримки.

Додатковим зашморгом на шиї українців Криму є дія Закону України «Про створення вільної економічної зони „Крим“ та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», прийнятого у 2014 році. Цей документ принижує гідність українських громадян, але створює широке поле для діяльності вітчизняних олігархів та зростання контрабанди і корупції.

Для того, щоб повернути Крим, звільнити тимчасово окуповані території Україні, відновити територіальну цілісність держави, припинити глобальні терористичні дії РФ на сході України представники влади і суспільства мають докладати спільних зусиль, переходячи від гасел до практичних справ.

Виходячи з означеного, вимагаємо від керівництва Росії як країни-агресора :

–         Припинити окупацію Кримського півострова та вивести війська бойову техніку, боєприпаси з Криму та іншої окупованої території;

–         Припинити терор проти українських патріотів;

–         Звільнити всіх бранців, яких у незаконний спосіб переміщено на територію РФ, виходячи із списку, оприлюдненого у соцмережах та відомого офіційним органам української влади (список, окрім вибулих, додається) та заручників, які перебувають на окупованих територіях.

Звертаючись до керівництва України та очільників провідних країн світу, констатуємо, що своїми діями держава-агресор Російська Федерація загрожує усьому світовому порядку і безкарність її дій дає змогу поширювати брехню через систему підконтрольних Кремлю усіх світових засобів масової інформації.

 Виходячи із вище викладених загроз вимагаємо:

–         Зупинити глобальний гібридний тероризм, розв’язаний Путінською Росією, оскільки він загрожує мирному середовищу життя не тільки в Україні, а й в Європі і у всьому світі;

–         Розробити чіткий план з деокупації Кримського півострова,  повернення під контроль України всього державного кордону, акваторій в Чорному та Азовському морях;

–         Скасувати Закон України «Про створення вільної економічної зони „Крим“ та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», що відповідатиме інтересам українських громадян в Криму;

–         Розпочати процес розробки нової системи міжнародної безпеки в епоху цифрової цивілізації у форматі типу Гельсінкі-2 (Гельсинки– 1, 1975 рік),виходячи з розуміння нових безпекових явищ, породжених діями політичного режиму держави-терориста Російської Федерації, зокрема, загрози глобального гібридного тероризму.