ПАТРІОТИ схвалюють ініціативу Мінкульту щодо оголошення міста Кропивницького культурною столицею України у 2017 році

3 роки ago Інформ центр 0

Міністерство культури на прийдешній рік планує оголосити культурної столицею України обласний центр Кіровоградської області – місто Кропивницький.

«Міністерство культури хоче запровадити таку традицію – визначати на кожен рік культурну столицю України. Це буде своєрідним стимулом для розвитку міст. Наступного року це буде місто Кропивницький», – повідомив в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK міністр культури України Євген Нищук.

Вибір пав саме на це місто тому, що назва цього обласного центру присвячена фундаторові професійного українського театру – Маркові Кропивницькому.

«Ми плануємо провести у Кропивницькому великий театральний з’їзд та фестиваль вистав. Орієнтовно це відбудеться у вересні наступного року», – повідомив Євген Нищук,

Нагадаємо, що в квітні цього року Київський міжнародний інститут соціології та соціологічна група «Рейтинг» оприлюднили результати спільного опитування, згідно якого 30,6% містян хотіли би назвати нинішній Кропивницький (в недавньому минулому – Кіровоград) – Єлисаветградом.

Відомо, що акції та різні роду опитування на тему «Спитай мене, як назвати місто» проводяться в обласному центрі і донині. А оскільки в місті живе багато колишніх військовослужбовців, відправлених на пенсію ще за часів Радянського Союзу, то ці ідеї повторного переіменування в Єлисаветград на честь російської імператриці Єлізавети, як елемент пропаганди ідей «русскаво мира», популярні серед частини жителів міста (нагадаємо, що в період 1784—1924років це місто вже мало назву Єлисаветград).

«Ми схвалюємо ініціативу міністра культури щодо оголошення в наступному році культурною столицею України міста Кропивницький, оскільки це дасть змогу зміцнити там український дух, вкотре нагадати про славні українські традиції, і зменшити впливи антиукраїнських ідей «руського міра», – наголосив заступник голови партії «ПАТРІОТ», екс-заступник міністра культури України Олесь Журавчак.