За «закон Савченко» мають понести відповідальність шість нардепів

3 роки ago Інформ центр 0

Вчора, 22 грудня, виповнилася річниця з дня набуття чинності так званого закону Савченко. Завдячуючи цьому закону, на свободу вийшли близько тисячі вбивць.
Про це заявляють ряд депутатів, правоохоронців.
В лютому 2016 року  керівник Пенітенціарної служби України Володимир Палагнюк попереджував:
«Через так званий «закон Надії Савченко» найближчим часом на свободу достроково вийдуть майже 6 тисяч осіб, з яких тисяча – вбивці… Що стосується суті цього закону, мені, наприклад, як главі Пенітенціарної служби, він не зовсім зрозумілий і незрозумілі мотиви його прийняття. Чому я так кажу? Тому що під дію цього закону потрапляє близько 50 тисяч засуджених і найближчим часом майже 6 тисяч осіб будуть звільнені за цим законом достроково».
На переконання Палагнюка, «цей закон дуже дорого обійдеться державі, тому що мінімум 60% звільнених незабаром повернуться назад до в’язниці».
«За прогнозами, найближчим часом ми звільняємо 809 вбивць і майже 500 осіб, засуджених за нанесення тілесних ушкоджень, які призвели до смерті потерпілого, це практично ті ж вбивці… Ми випустимо майже 1 000 грабіжників, майже 200 ґвалтівників. Ось результати прийняття цього закону», – підкреслював керівник пенітенціарної системи.
З того часу пройшло 10 місяців.

«За цей неповний рік вийшли тисячу вбивць, і в місця позбавлення волі повернулися вже 10%. Тобто, людина вийшла, декілька місяців побула на волі, вчинила вбивство. Є такі, що вчинили два вбивства і знову повернулися в тюрму. Це просто не вкладається в голові», – 20 грудня заявив міністр юстиції Павло Петренко.
Також міністр наголошує, що «потрібно зупинити процес виходу на свободу осіб, які несуть суспільну небезпеку громадянам. А його знову перевели в політичну площину і заблокували».
Нагадаємо, що 15 листопада депутати відмовилися прийняти два документи, які вносили зміни до цього закону. Наразі, відповідно до «закону Савченко» термін перебування в місцях позбавлення волі для засуджених перераховується за формулою: один день у СІЗО дорівнює двом дням у колонії. Завдячуючи цьому закону, з в’язниці був звільнений «суддя-колядник» Ігор Зварич, втік з-під домашнього арешту організатор афери «Еліта-центр» Олександр Волконський. В листопаді цього року в Житомирській області два колишніх засуджених, які достроково отримали свободу по «закону Савченко», відразу ж зґвалтували та пограбували жінку.
Дійсно, криміногенна ситуація в державі, м’яко кажучи, бажає бути кращою. Рівень злочинності невпинно росте. Але щодо самої Надії Савченко. Зрозуміло, що знаходячись на той час у російській в’язниці, цей закон писала не вона одна.
«Я хочу, щоб всі пам’ятали, що співавторами цього закону є народні депутати України Кожем’якін Андрій Анатолійович, Крулько Іван Іванович, Паламарчук Микола Петрович, Ємець Леонід Олександрович та Осуховський Олег Іванович, які нарівні з Савченко Надією мають нести відповідальність за наслідки цієї «індульгенції» для вбивць», – підкреслює заступник голови Політичної Партії «ПАТРІОТ» Галина Климович.