Лідер Партії

3 роки ago Інформ центр 0

ГОЛОМША МИКОЛА ЯРОСЛАВОВИЧ

Політичний та громадський діяч. Державний радник юстиції другого класу.  Почесний працівник прокуратури України.

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, зміцнення законності та правопорядку, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод громадян присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України» (2006).

За вагомий особистий внесок у державне будівництво, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ступеня (2008).

Народився 16 грудня 1962 р. в с. Тухля на Львівщині. У багатодітній родині виховували шістьох дітей, прищеплюючи старанність, милосердя, повагу до старших, уважність до наук. Після закінчення школи у 1980 р. Микола Ярославович пішов працювати на Стрийську взуттєву фабрику, тож рано пізнав важкість трудових буднів. Згодом служив у армії, на території тодішньої Білоруської РСР. Після демобілізації влаштувався на роботу до будівельної бригади радгоспу імені І.Я. Франка. З молодих років Микола Ярославович мав загострене відчуття справедливості і віру в правосуддя, тому навчальний заклад для здобуття освіти обрав без вагань.

У 1984 р. вступив до Харківського юридичного інституту на спеціальність «Правознавство» (нині Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого). Закінчивши виш, своє перше призначення молодий юрист отримав слідчим прокуратури у Стрийському районі Львівщини у 1988 р. Як відомо, розгул злочинності наприкінці 80-х – початку 90-х був шокуючим: зароджувався ринок, а з ним і рекет, і викрадення бізнесменів, і вбивства на замовлення. Молодому слідчому прокуратури з перших днів роботи довелося зіштовхнутися із складною роботою виявлення та документування злочинних груп. Працював у складних умовах, але розуміння важливості обраного шляху не давало опускати руки.

З 1992 по 2000 рр. Микола Ярославович обіймав низку посад у прокуратурі Львівської області: був старшим слідчим з особливо важливих справ, начальником слідчого відділу, начальником відділу нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю, заступником прокурора області – начальником слідчого управління, заступником прокурора області – начальником управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство. Згодом став першим заступником прокурора Львівської області. Брав участь в розслідуванні багатьох резонансних  справ.

У 2000–2001 рр. працював першим заступником прокурора Чернівецької області. Саме звідти пішов на підвищення до Генеральної прокуратури України, де очолював відділ організаційного забезпечення діяльності Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України та відділ нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства. У вересні 2001 р. призначений на посаду прокурора Рівненської області.

У листопаді 2003 р. призначений заступником Генерального прокурора України.
У 2005 році, відмовившись порушувати кримінальну справу відносно лідерів опозиції («Помаранчевої революції») та винести постанову про розгін Майдану, подав у відставку, але був звільнений за надуманими мотивами колишнього керівництва та згодом відновлений у посаді на підставі постанови суду у тому ж році. У квітні 2007 року за позицію щодо розпуску українського парламенту Миколу Голомшу переведено на посаду прокурора Львівської області, проте вже в травні повернуто на колишній пост – заступника Генерального прокурора України.

Під керівництвом Миколи Ярославовича розкрито резонансне вбивство братів Карпенків і мільйонера Жемова. Йому було доручено кураторство над розслідуванням найбільш резонансних кримінальних справ: загибелі лідера Народного руху України Вячеслава Чорновола, за фактом смерті відомого композитора Володимира Івасюка, про замахи на слідчу з особливо важливих справ прокуратури Галину Климович, про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Саме під керівництвом заступника Генерального прокурора України М. Голомші було визначено місцезнаходження і затримано в селі Молочки на Житомирщині головного обвинуваченого у вбивстві Г. Гонгадзе – генерала Олексія Пукача та відшукано голову Г.Гонгадзе. Найкращі слідчі Генеральної прокуратури України під координацією Миколи Ярославовича розслідували і справу про отруєння Президента України Віктора Ющенка.

Після обрання Януковича В.Ф. Президентом України, 22 липня 2010-го року М. Голомша понижений у посаді до військового прокурора Центрального регіону України за те, що скерував до суду кримінальну справу про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зважаючи на принципову позицію та активну протидію зниженню обороноздатності держави,  у серпні 2012 року  Микола Голомша вдруге понижений у посаді та призначений начальником управління у воєнній сфері ГПУ.

Активно брав участь у підтримці активістів Майдану Гідності, усіляко сприяв  його перемозі, після чого призначений першим заступником Генерального прокурора України. Активно підтримував своїми діями процес очищення органів прокуратури від співробітників, які допомагали узурповувати владу за часів правління Януковича В.Ф. Організовував розслідування злочинів, скоєних особами владних структур проти власного народу. Так, зусиллями його підлеглих було порушено більше двох з половиною тисяч кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених посадовими особами за часів президентства Януковича В.Ф. Однак, після призначення Генеральним прокурором України Яреми В.Г., безпідставно був відсторонений від посади, а далі провокаційно «люстрований».

Микола Голомша подав позов до суду на незаконне використання закону «Про очищення влади». Саме в суді він відстоює свою честь і гідність, адже для кожного зрозуміло, що цей закон не можна було використовувати до людини щодо якого у судовому порядку та в інший спосіб доведено юридичні факти протистояння з режимом Януковича В.Ф. Більше того, Голомша М.Я. з першого до останнього дня був на Майдані під час Революції гідності.

Наразі М.Я.Голомша –  лідер Політичної Партії  «ПАТРІОТ». Програма партії спирається на засадничі принципи, пов’язані із розвитком науки, освіти, культури  та духовності, розбудовою гідних середовищ життя спроможних громад, в яких кожна людина матиме перспективи самореалізації та можливість бути заможною і захищеною. «Програма нашої партії – це програма миру, творення, програма народовладдя. Ми пропонуємо нову схему державного управління, маємо нове бачення розвитку суспільства. Якщо ми об’єднаємося, то можемо перемогти і переможемо, бо запропонуємо нові шляхи розвитку держави і відновлення економіки. Наші робочі програми насичені найновішими технологіями», – наголошує Микола Голомша.

Особисто Микола Голомша приймає активну участь у громадсько-політичному житті держави, входить до складу Головної Ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, є ініціатором створення і співголовою майданчика єднання національно-патріотичних сил Всеукраїнського Форуму «Українська альтернатива», до Великої Ради якого входять Святіший Патріарх Філарет, Президенти України Л.Кравчук та В.Ющенко. У засобах масової інформації активно висловлює точку зору з широкого спектру актуальних питань життєдіяльності нашої країни: від проявів  глобального гібридного тероризму Росії на теренах української держави до найбільш гострих питань, що повсякденно виникають в економічному, політичному, соціальному та культурному просторі України.

Як і в часи перебування на державних  посадах Микола Голомша стоїть на державницькій позиції, перш за все, поважає верховенство Права і вірить у силу Закону, категорично не сприймає будь-якого тиску та не терпить недбалого ставлення до роботи.

Знаходить час і для самовдосконалення: захоплюється історичною та філософською літературою, займається спортом.

Активно займається науковою роботою, має власні наукові публікації.  У 2017 році захистив дисертацію та отримав звання доктора філософії у галузі державного управління. Завдяки сприянню Миколи Ярославовича Голомші у Стрийському коледжі успішно функціонує правничий факультет.

Заохочує молодих спортсменів: на громадських засадах очолює Наглядову Раду Асоціації професійних видів єдиноборств, входить до складу Ради Національної Ліги професійного боксу України,  у Стрию надає підтримку секції карате.

Голомша Микола Ярославович за багаторічну сумлінну працю в органах прокуратури нагороджений: подякою «За сумлінну службу в органах прокуратури» І ступеня; медаллю «За доблесну службу» ІІІ та ІІ ступенів; медаллю «За доблесть та звитягу»; дипломом «За високу національну гідність, патріотизм, значний особистий внесок у розбудову Української держави, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм»; орденом Свободи «За вагомий внесок у розвиток Української державності»; відзнакою «За мужність під час виконання службових завдань»; іншими 84-ма орденами, медалями та відзнаками.

Разом із дружиною Мирославою виховали двох дітей.

Життєве кредо Миколи Ярославовича: «Правдою і вірою служити Богові, Україні і рідному народові».