Духовність

 

Хай переможе прагнення до щастя!

Війни розпочинають правителі, але вони їх ніколи не зупиняють, воюючи до кінця – переможного чи безславного.

Війни зупиняє народ, кращі його представники. Вони не рахуються ні з репутаційними втратами, стаючи нерідко вигнанцями  в очах влади, ні з втратою особистої свободи чи життя.  Вони перемагають, бо за ними – правда, і за ними – віра народна.

«Тільки любов залишить тебе живим» – нова антивоєнна пісня, створена у співпраці українського гурту «Гайдамаки»  з російським співаком Андрієм  Макаревичем та поляком Мацеєм Маленчуком.

Це мистецька відповідь на виклики часу – російську агресію на Донбасі, гібридний тероризм Кремля   в країнах світу, насадження атмосфери страху в громадах.

Мистецтво не може зупинити обстріли і бомбардування. Але воно може змінити громадську думку, ставлення суспільства до проблем творення майбутнього, може змінити вимоги народу до своїх правителів, вимагаючи припинити війну.

Ми маємо співати пісень разом, щоб було чутно далеко за межами наших держав. І так співати, щоб до цього хору приєднувались нові учасники.

І тоді переможе прагнення громад до щастя, а не старих еліт до реваншу під виглядом міфічних перемог.

 

Християнство як матриця планетарного ойкуменізму

Всі планетарні релігії – це вчення про мир і заради миру, однак інститути різних конфесій по-своєму тлумачать основи церкви і роз’єднують  своїх прибічників, виходячи з людського чи політичного еґо, а не з основ гуманістичності  та  мирності будь-якої релігії.

Сьогодні ми бачимо досить потужні глобальні технології зіштовхування людей на базі релігій через конфесійну відмінність, і це вже стало зброєю 21 сторіччя.

Ми мусимо зупинити це, спираючись на лекала Майдану Гідності, коли мультиконфесійна спільнота служителів різних релігій не просто була разом на Майдані, а разом служила Богові  і Людям задля миру.

Сьогодні ми, попри одвічний спротив московського православ’я, повинні говорити про християнську церкву в Україні, яка буде мирно співіснувати з іншими релігіями.

Майданна Україна започаткувала багато позитивних трендів для глобального світу, і ми, українці, маємо право започаткувати ідею гуртування всього християнства як матриці планетарного ойкуменізму.

Пропонуємо це як глобальний тренд духовних стовпів українства та глобальної мультирелігійності ойкуменічного світу планети. А далі – об’єднання всіх релігій задля  рятування людського життя і природи на планеті Земля. Бо мирна перспектива існування нашої планети – це наша сьогоднішня відповідальність.