Державне управління

 

Реформи та регламенти: хто переможе.

Регламентна система, яка сьогодні діє в усіх органах виконавчої влади в Україні, призводить до нівелювання будь-якого нового процесу, спрямованого на вирішення проблеми, але не вигідного чиновнику з правом узгоджувального підпису.

Ліквідація ініціатив, народжених в ході експертних обговорень; затягування проходження документів по інстанціях тощо – це форми витонченого саботажу, який коїться в умовах відкритих агресій.

Наявна регламентна система держави  фактично гальмує її розвиток, створюючи лише видимість реформ замість справжніх перетворень.

Якщо ця зашкарубла і, по суті, антидержавна система не буде зламана найближчим часом, то  стара управлінсько-регламентна бюрократія поховає не лише всі реформаторські ідеї та сподіванки, а й самих реформаторів.

Оскільки сьогодні ми – воююча країна, Міністерство оборони України має стати пілотним проектом такої зміни  управлінсько-регламентної  системи в державі.

Змінюючи радянську управлінську вертикаль на демократичні вертикально-координуючі функції нових регламентів, ми дамо шанс Україні на поступальний розвиток.

А поки що – імітаційні розрізнені реформи ведуть запеклу боротьбу з намаганнями майданних ентузіастів проводити модернізацію функціональних регламентів управління. І стара радянська бюрократія перемагає.