Глобальний гібридний тероризм

Глобальний гібридний тероризм не має кордонів чи обмежень.

Світ об’єднується проти тероризму, й Україна підтримує позитивний факт міжнародної єдності у протистоянні та відпрацювання спільної тактики та стратегії антитерористичної боротьби.

Однак, що  таке тероризм, і що саме вкладає у це поняття світова спільнота, – єдиного визначення немає, як і немає єдиного розуміння боротьби з цим небезпечним явищем.

А відтак різне розуміння самого поняття “тероризм”, яке за нинішніх умов має отримати чітке визначення – “глобальний гібридний тероризм” – призводить не лише до різних підходів у боротьбі з цим жахливим явищем, але й подекуди до подвійних стандартів.

Російська агресія проти України є елементом одного загального путінського плану глобального гібридного терору з метою змінити існуючий міжнародний правопорядок мирного способу життя.

Росія докладає всіх глобально-гібридних зусиль, щоб: з одного боку – розколоти  Євросоюз, а іншого – повернути громадську думку Європи на свій бік. Для цього задіюються не лише можливості комунікаційно-контентного впливу, але й ведеться робота з лідерами думок, партій, експертами тощо, при цьому надання кредитів використовується як гео-політичний лобізм.

 

Глобальний гібридний тероризм має бути засуджений як планетарне явище

Трагедія з Боїнгом у небі над Донбасом, яка сталася 17 липня 2014 року, має бути підставою  не тільки для притягнення до відповідальності злочинців, які натискали на кнопку пуску ракети, а й для засудження нового формату тероризму як глобально-гібридизованого явища, що зараз представляє найбільшу загрозу для світової безпеки.

Причому тероризм має розглядатися не як вузько направлені дії  певної групи людей чи організацій, а як узгоджені намагання групи держав (державних утворень) змінити світопорядок, знищити безпечне середовище життя, замінивши його величезними територіями постійного страху, – і це можуть бути цілі континенти.

Свого часу, після поверження гітлерівської Німеччини у другій світовій війні, міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі засудив конкретних злочинців та конкретний тоталітарний, а саме гітлерівський, режим. На жаль, засудження нацизму як державно-організаційного явища, що несе загрозу миру, не відбулося.

Ми не маємо повторювати помилок минулого. Сьогодні, поки не пізно, Україні необхідно порушувати проблему засудження нових, унікальних форм гібридного тероризму та управлінських режимів, які продукують ці нові форми світового тероризму в різномасштабних форматах по всій планеті.

Історія дає нам шанс зберегти мир і не допустити падіння світу у прірву глобального гібридного тероризму. Ми повинні використати цей шанс.

 

Перемога чи смерть?

Світова громада розглядає тероризм як загрозу номер один, відтак ворогом номер один стає Ісламська держава.

Терористичне угрупування “Ісламська держава» створює середовище  тотального режиму абсолютного страху не тільки на території Іраку та Сирії, а й у всьому глобалізованому світі.

Вже давно не є секретом той факт, що під знаменами ІДІЛу та на його боці воюють росіяни, а це вказує на тісний зв’язок Росії та ІДІЛ,   що виливається у синхронність та скоординованість дій мусульманського  і гібридного тероризму.

«Путін та Ісламська держава є двома обличчями одного нового сучасного варварства, яке атакує фундаментальні цінності не лише Заходу, а й людства» – так охарактеризував ситуацію французький учений, професор з геополітики Олександр Мельник.

Констатуємо, що путінська корпорація перетворилася на центр світового тероризму, а ІДІЛ – лише інструмент у руках Кремля для досягнення геополітичних цілей.

Слід очікувати, що довкола боротьби з ІДІЛом згуртується багато потужних міжнародних гравців, і тоді проблема нашого протистояння на Донбасі з Росією може відійти для світової спільноти на другий план. За таких умов Кремль отримає карт-бланш розбиратися із ситуацією на власний розсуд, уникаючи активізації бойових дій. І тоді процес зміни влади, що і є проміжною метою Путіна, запуститься у пришвидшеному режимі.

Зовнішня атрибутика України буде збережена, але ми  втратимо державність.

Тоді перед нами стане вибір – перемога або смерть!

Що маємо робити?

Ми маємо поставити перед світовими лідерами та громадою чітку вимогу – визнати рівноцінність загрози мусульманського та «православного» ІДІЛу для існування миру у світі.

Саме путінська Росія  сьогодні перетворюється у «православно-чекістський» ІДІЛ, сповідуючи війну як сенс існування. Саме вона заслала на нашу територію глобальних терористів, використовуючи гібридні формати аж до фронтальних військових дій!

Ми вступили в еру глобального протистояння мирного способу життя людей і громад проти терористично-військового способу існування вузьких еліт, і в цій боротьбі половинчастих рішень бути не може.

Тільки об’єднання спротиву тероризму – незалежно від території його походження, конфесійності, форматів прояву чи технологічних практик – може забезпечити перемогу над ним.

У нас спільна з усім світом мета – забезпечення мирного життя на планеті!

 

Вірус тероризму бродить світом

Вірус  тероризму бродить світом, супроводжуючи людство споконвічно.  Він перевтілюється  у проявах, виступаючи спочатку як крайня вимога-апеляція до справедливості, потім – як помста, згодом – як спосіб досягнення мети і наостанок – як сенс існування. Мета пошуку справедливості поступово трансформується в пошук влади, фанатичне бажання її втримати, управляти державами й помислами, набувати багатства…

Тероризм небезпечний не тим, що вбиває людей, а тим, що вселяє в них тотальний страх, подавляючи волю до дії, віру в майбутнє, а, значить, нищачи мирне середовище життя.

Тероризм небезпечний тим, що за допомогою зовнішніх атрибутів приманює в ряди «непримиренних» молодь різних країн і конфесій, соціальних та суспільних прошарків, спотворюючи ідеї самоствердження та творчої самореалізації. Їм обіцяють можливість стати творцями нових держав, норм, правил тощо, поповнюючи насправді лави терористів.

Тероризм – як фізичними так і віртуальними спецопераціями в Інтернеті – стукає у відкриті двері кожної громади європейських країн.

Зачинити ці двері вже неможливо, як і неможливо мовчки спостерігати за ним.

Тероризм не визнає затверджених високими угодами кордонів існуючих країн, то ж і боротися з ним поодиноко немає сенсу.

Україні, яка впродовж останніх років відчула на собі всю небезпечну багатогранність, різноформатність та динамічну креативність тероризму, слід ініціювати створення міжнародного органу з боротьби зі світовим тероризмом гібридного характеру.

Світ має об’єднатися перед загрозою знищення миру як домінуючого способу життя, для чого варто забути всі образи та історичні непорозуміння між народами в ім’я планетарної перспективи щастя.